شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ماجراهاي آبي پوشان در تركيه / از نقد نشدن حواله ها تا اشتباه گرفتن شفر با دنيزلي
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 03:09 کد خبر:59905
شهردارآنلاين: بدون شك تبعات اردوي استقلال در تركيه شايد تا چند روز ديگر هم همچنان تداوم پيدا كند، چون تا شب گذشته خبري از پول نبود و همه چيز طبق دو هفته گذشته در وعده‌هاي محقق نشده خلاصه شده است.


با هم آخرين گزارش از واپسين ساعات حضور آبي‌ها در تركيه را مرور مي‌كنيم.

ناراحت و سرد
اغلب بازيكنان استقلال هنگام ترك آنتاليا چهره‌اي سرد و عبوس داشتند. ظاهراً عدم تحقق وعده‌هاي مالي باعث ناراحتي استقلالي‌ها شده بود. بازيكنان پس از صرف صبحانه وقت كمي براي قدم زدن داشتند كه يا از هتل خارج نشده و يا اينكه در اطراف زمين قدم زدند، به هر حال خبري از خريد و حضور در بازار نبود.
حركت به سوي فرودگاه
طبق برنامه قبلي قرار بود استقلالي‌ها فاصله ۷۰ دقيقه‌اي ميان آنتاليا و اسپارتا را با اتوبوس طي كنند و از آنجا رهسپار تهران شوند، ولي برنامه يك‌شنبه شب عوض شد. روي همين اصل كاروان آبي ظهر ديروز به فرودگاه آنتاليا رفتند و ساعت ۱۳:۳۰ آنجا را به مقصد استانبول ترك كردند تا پس از اقامتي كوتاه در فرودگاه اين شهر، عازم تهران شوند. استقلالي‌ها ساعت ۱۱:۳۰ ديروز هتل خود را ترك كردند.
تشكر از مهمان‌نوازي
باشگاه استقلال صبح ديروز با انتشار بيانيه‌اي از مهمان‌نوازي عباس افشين‌راد، همكار پيشكسوت مطبوعاتي ما كه جمعه‌شب ميزبان تمام كاروان اين تيم در رستوران خود بود و به بهترين شكل ممكن از استقلالي‌ها پذيرايي كرد، تشكر كرد.
فرصتي براي بازيكن آزمايشي نداريم
چند بازيكن خارجي قصد حضور در تمرينات استقلال را داشتند، ولي وينفرد شفر با درخواست آن‌ها مخالفت كرد. اين نفرات در واقع بازيكنان آزمايشي بودند كه مدير برنامه‌هايشان دوست داشتند در تمرينات استقلال حاضر شوند، ولي سرمربي تيم اعلام كرد در اين مقطع هيچ فرصتي براي زير نظر گرفتن بازيكنان تستي ندارد. 
اشتباه گرفتن شفر با دنيزلي!
هر قدر فكر كرديم كه ميان مصطفي دنيزلي و وينفرد شفر چه شباهتي در ظاهر وجود دارد، عقل‌مان به جايي نرسيد، اما شايد براي‌تان جالب باشد كه بدانيد در فرودگاه آنتاليا يكي از مسافران كه اتفاقاً اهل تركيه هم بود، سرمربي كنوني استقلال را با سرمربي اسبق پرسپوليس و تيم ملي كشورش اشتباه گرفته بود! بازيكنان استقلال وقتي متوجه اين قضيه شدند به شوخي مي‌گفتند: «اين بنده خدا احتمالاً تا امروز حتي يك مسابقه فوتبال را هم كامل نديده است.»
نگراني براي كاوه
استقلالي‌ها همچنان نگران كاوه رضايي هستند؛ همبازي سابق آن‌ها در استقلال و تيم ملي كه اين روز‌ها علاوه بر مصدوميت عزادار فوت پدر همسرش نيز شده است. يك‌شنبه شب چند بازيكن استقلال دنبال تماس با كاوه و پيگيري وضعيت جسماني و روحي او بودند.
شفر، جدا از شاگردان
سكوت وينفرد شفر نيز در نوع خود جالب توجه بود. سرمربي استقلال از عصر يك‌شنبه به نوعي جدا از شاگردانش مي‌نشست و ديروز هنگام ترك كمپ نيز خيلي با آن‌ها قاطي نمي‌شد و ترجيح مي‌داد خودش را با موارد ديگري سرگرم كند. بعضي از بازيكنان اين مسئله را به نوعي با قضيه عدم دريافت طلب‌هاي خود مرتبط مي‌دانستند.
فوركل و ويزاي كار
در خلال برپايي اردوي تداركاتي يك مربي جديد به جمع كادر فني استقلال اضافه شد؛ مربي جواني به نام مارتين فوركل كه قرار است تا پايان فصل در اين تيم بماند. ديروز به فوركل تأكيد كردند در تهران كار‌هاي مربوط به ويزاي كار او را انجام مي‌دهند و شايد قرار باشد او را به كيش هم بفرستند.
گردهمايي دور رحمتي
نقد نشدن حواله‌هاي بازيكنان و نارضايتي آن‌ها باعث شد بعضي از آن‌ها براي پيگيري مشكلات خود طي چند روز پاياني اردو در اطراف سيدمهدي رحمتي حلقه بزنند و مشكلات‌شان را با كاپيتان تيم در ميان بگذارند.
گفت‌وگوي حاجيلو و مجيدي
قبل از بازگشت كاروان استقلال، فرهاد مجيدي و اصغر حاجيلو جلسه كوتاهي با هم برگزار كرده و پيرامون مشكلات تيم با يكديگر حرف زدند. فرهاد در مقاطعي از سال‌هاي ۷۷ و ۷۸ شاگرد حاجيلو بوده است، زماني كه هدايت استقلال بر عهده ناصر حجازيفقيد بود.
تبريك به بيرانوند
بدون شك يكي از بهترين بازيكنان تيم ملي در بازي با عمان، عليرضا بيرانوند بود؛ سنگربان شايسته‌اي كه پنالتي حريف را گرفت و روحيه تيم را بالا برد. صبح ديروز چند نفر از استقلالي‌ها با سنگربان تيم ملي تماس گرفته و به او بابت درخشش در جام ملت‌ها تبريك گفتند.
همه يار گرفتند، ما تماشا كرديم
استقلال قرار بود در تركيه بازيكن جديد بگيرد، ولي اين كار را نكرد و بدون مهره‌اي تازه به تهران برگشت. ديروز صبح يكي از استقلالي‌ها قبل از ترك هتل و حركت به سوي فرودگاه با كنايه مي‌گفت: همه مدعيان بازيكن خريدند، اما ما فقط اين اخبار را از رسانه‌ها خوانديم و قوي‌تر شدن آن‌ها براي نيم‌فصل دوم را تماشا كرديم، به همين راحتي.
اميد عالي بود
استقلالي‌ها بازي ايران – عمان را در هتل تماشا كردند (البته بعضي‌ها هم حال تماشا نداشتند) اغلب بازيكنان معتقد بودند كه بيرانوند و جهانبخش نمايش خيلي خوبي ارائه كردند، ولي از عملكرد خوب اميد ابراهيمي نبايد غافل شد، چون واقعاً به ميانه ميدان تيم ملي نظم داده است.
حركات شيث، سوژه اتوبوس
فاصله كوتاه ميان هتل تا فرودگاه آنتاليا با اتوبوس طي شد و بازيكنان خود را با موبايل سرگرم مي‌كردند. بعضي از آن‌ها فيلم حركات و آوازخواني شيث رضايي را تماشا مي‌كردند و به آن واكنش نشان مي‌دادند؛ ويدئو‌هايي كه اين روز‌ها خيلي سر و صدا راه انداخته است.
حسادت به مجيدي
حضور فرهاد مجيدي در استقلال با واكنش بسيار خوب هواداران توأم شده است، ولي پيشكسوتان استقلال در برخي موارد با طرفداران هم‌نظر نيستند. ديروز در فرودگاه آنتاليا برخي از اعضاي كاروان استقلال مدعي بودند برخي از انتقادات مطرح شده به مجيدي دلايل غير فني داشته و به خاطر حسادت عده‌اي به فرهاد در دوران بازيگري‌اش مطرح مي‌شود!
آزمون آقاي گل مي‌شود!
به رغم درخشش المعز علي، بازيكنان استقلال همچنان براي آقاي گلي سردار آزمون شانس قائل هستند. آن‌ها يك‌شنبه شب تأكيد داشتند قطر قطعاً به اندازه ايران بالا نمي‌آيد و اين بهترين فرصت براي سردار آزمون است تا از مهاجم قطري سبقت بگيرد و خودش را به صدر جدول گلزنان جام هفدهم برساند.