شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : قتل ميهمان ناشناس در خانه زن صيغه اي
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 02:29 کد خبر:59900
شهردارآنلاين: مرد ميانسال كه متهم است يك مرد غريبه را از بالكن خانه زن صيغه اي‌اش به پايين پرت كرده، صبح ديروز براي دومين بار در شعبه دهم دادگاه كيفري استان تهران محاكمه شد اما باز هم اتهام قتل را نپذيرفت.


18 بهمن 94 جسد مرد جواني به نام -جواد - مقابل يك ساختمان مسكوني در خيابان دماوند پيدا شد. بررسي‌هاي مقدماتي نشان مي‌داد وي از بالكن يكي از طبقات ساختمان به پايين افتاده و كشته شده است. با اين فرضيه تحقيقات ميداني آغاز شد و مأموران دريافتند اين مرد ساعاتي پيش از مرگ وارد آپارتمان زن جواني از اهالي ساختمان شده و با سر رسيدن همسر موقت اين زن به بالكن طبقه پنجم دويده و به پايين افتاده است.

به اين ترتيب زن جوان بازداشت شد و به كارآگاهان گفت: مقتول از چند وقت قبل مزاحمم شده و پيشنهاد دوستي مي‌داد. من به او گفته بودم شوهر و دو بچه دارم اما او باز هم شماره تماسش را به من داد. آن شب براي خريد از خانه بيرون رفتم. او كه در تعقيبم بود با اصرار وارد خانه‌ام شد. در همين لحظه شوهرم مهرداد هم به خانه آمد و مرد جوان با ديدن او بسرعت به بالكن دويد و به پايين پرت شد.
اما اظهارات اين زن كارآگاهان را قانع نكرد و پرونده او و همسرش براي رسيدگي به اتهام قتل به شعبه دهم دادگاه كيفري 2 استان تهران ارسال شد. قضات نيز پس از شنيدن اظهارات آنها رأي به تبرئه شان از اتهام قتل دادند اما زن به جرم رابطه نامشروع به 99 ضربه شلاق محكوم شد.
اين حكم با اعتراض خانواده جوان مقتول به ديوان عالي كشور فرستاده شد كه قضات ديوان حكم را نقض كردند و صبح ديروز بار ديگر اين پرونده روي ميز قضات قرار گرفت. از آنجا كه زن متهم مدتي پيش از محاكمه در زندان فوت كرده بود، شوهر 44 ساله‌اش از زندان به شعبه دهم دادگاه كيفري به رياست قاضي قربانزاده و با حضور قاضي حق شناس مستشار دادگاه انتقال يافت.
در آغاز جلسه وكيل خانواده مقتول در حضور همسر او به طرح شكايت پرداخت.
سپس متهم در جايگاه ايستاد و به سؤالات قاضي پاسخ داد:
آيا سابقه كيفري داري؟ بله قبل از اين ماجرا به خاطر تخلف رانندگي به چهار ماه حبس وپرداخت ديه محكوم شده بودم.
براساس كيفرخواست صادر شده متهم به قتل عمد هستي آيا اتهامت را قبول داري؟خير، قبول ندارم.
روز حادثه چه اتفاقي افتاد؟ ساعت دوازده ونيم بود كه به خانه همسر موقتم رفتم. دو بار در زدم اما كسي در را باز نكرد. كليد را انداختم اما در باز نشد. چند بار به تلفن همراه و خانه‌اش زنگ زدم تا اين‌كه او با تأخير در را باز كرد. در حاليكه چهره‌اش خواب آلود بود. او مدعي بود قرص خواب خورده و متوجه صداي زنگ در نشده است.
چند وقت بود آن زن را مي‌شناختي؟ او را دو سال پيش صيغه 99 ساله كرده بودم.
متاهلي؟ بله دو فرزند هم دارم.
وقتي وارد آپارتمان شدي چه اتفاقي افتاد؟ رفتم داخل آپارتمان و در پذيرايي نشستم كه همسرم اظهار بي‌حوصلگي كرد و خواست با هم بيرون برويم. حدود نيم ساعت بعد به خانه برگشتيم كه صاحبخانه درحالي كه در پايين ساختمان با شلنگ آب خون اطراف جسد را مي‌شست گفت اين مرد از بالكن به پايين پرت شده شايد از خانه شما به پايين افتاده است. همسرم با شنيدن اين حرف از من خواست آنجا نمانيم. در بين راه نيز ازمن خواست كه به خانه‌اش نروم. گفت مي‌خواهد تنها باشد و استراحت كند. من ناراحت شدم و با او خداحافظي كردم. زير پل تجريش بودم كه همسرم زنگ زد وماجرا را توضيح داد وبعد پليس آگاهي من را تلفني احضار كرد و فهميدم مرد جواني از بالكن آپارتمان به پايين افتاده و كشته شده است.
اگر تو وارد خانه مي‌شدي ومرد غريبه را مي‌ديدي چه واكنشي داشتي؟من تعصب خاصي به همسرم نداشتم اما با او برخورد مي‌كردم. من اتهام قتل را قبول ندارم و بيگناه هستم.
سپس قاضي دادگاه از همسر مقتول پرسيد با توجه به اين‌كه 18سال با مقتول زندگي كرده ايد، همسرتان چطور آدمي بود؟ من همسرم را مي‌شناختم او انسان شريف و آبرو‌داري بود و هرگز به او لحظه‌اي شك نكرده‌ام و اصلاً باورم نمي‌شود كه درگير چنين ماجرايي شده است.
آيا زن متهم را مي‌شناختيد؟ نه هرگز او را نديده بودم.
با اين اظهارات قضات وارد شور شدند تا حكم پرونده را صادر كنند./ايران