شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : جيب بري زير تابوت مرده‌ها
دوشنبه، 1 بهمن 1397 - 23:42 کد خبر:59811
شهردارآنلاين: زن و شوهر سارق كه در مراسم ترحيم و تشييع جنازه اقدام به جيب‌بُري از افراد حاضر مي‌كردند مدعي شدند طعمه‌هاي خود را از طريق اعلاميه‌هاي ترحيم شناسايي مي‌كردند.


سرهنگ عباس نظري رئيس پليس آگاهي لرستان در تشريح اين خبر گفت: طي دو ماه اخير پرونده‌هاي سرقتي كه به پليس آگاهي لرستان مي‌رسيد نشان مي‌داد چند نفري در مراسم مختلف فاتحه خواني و تشييع جنازه اقدام به سرقت گوشي، پول نقد و جيب‌بري از حاضران در مراسم مي‌كنند. بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس قرار گرفت و روشن شد دو نفر از اين سارقين كه زن و شوهري ۵۰ ساله بودند اهل يكي از استان‌هاي همجوار هستند. با تلاش و پيگيري نيروهاي پليس آگاهي، محل سكونت اين زن و شوهر سارق شناسايي شد و مأموران هر دو را دستگير كردند.اين سارقان تا كنون به ۱۴ فقره سرقت اعتراف كردند. يك سارق ديگر نيز در اين رابطه دستگير شد كه در مراسم تشييع جنازه از افرادي كه زير تابوت بودند، جيب بري مي‌كرد و بيشتر گوشي افراد را مي‌ربود. اين سارق نيز به ۱۲ فقره سرقت اعتراف كرده است. به عنوان مثال اين متهم در يك مورد از جيب مردي هنگام حمل تابوت يك كيف با 15 ميليون تومان پول دزديده بود.
رئيس پليس آگاهي لرستان گفت: بيشتر سرقت‌ها از مرداني مي‌شد كه زير تابوت بوده‌اند، اين سارقان از طريق اعلاميه‌هاي سطح شهر در مراسم مختلف شركت مي‌كردند و پس از سرقت نيز بلافاصله از محل سرقت دور مي‌شدند و به استان محل سكونت خود مي‌رفتند، كه اين موضوع كار پليس را در شناسايي آنها سخت مي‌كرد./ ايران