شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : كلاهبرداري با فروش قرص لاغري
دوشنبه، 1 بهمن 1397 - 23:40 کد خبر:59809
شهردارآنلاين: زن ميانسال كه براي خلاصي از چاقي به دنبال راه كم دردسري بود با خريد اينترنتي قرص لاغري 5 ميليون تومان پرداخت اما سرش كلاه رفت.


اين زن 50 ساله كه براي شكايت به پليس فتا مراجعه كرده بود گفت: در فضاي مجازي تبليغات يك قرص لاغري را ديدم و با شماره‌اي كه داده بودند تماس گرفتم. خانمي كه پاسخگوي تلفن بود با عضويت من در يكي از كانال‌هاي تلگرامي مبني بر فروش انواع قرص‌هاي كاهش و افزايش وزن اعتمادم را هر چه بيشتر جلب كرد و طي تماس تلفني از من خواست ديگر افرادي را كه به دنبال كاهش يا افزايش وزن هستند به وي معرفي كنم.سپس به درخواست وي مبلغ 5 ميليون تومان براي خريد قرص‌هاي لاغري به شماره عابر بانك او كه از طريق پيامك برايم ارسال كرده بود، واريز كردم.
قرار بود پس از واريز وجه ظرف مدت چهار روز قرص‌هاي لاغري به دستم برسد اما پس از گذشت 10 روز علاوه بر اين‌كه از قرص‌هاي لاغري خبري نبود فروشنده قرص‌ها نيز خط تلفن خود را از دسترس خارج و ارتباط من با او قطع شد. تازه متوجه شدم كه در دام كلاهبرداران اينترنتي گرفتار شده ام.
آرزو خاكپور، كارشناس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي (فتا) با هشدار به كاربران اينترنتي براي مراقبت از اطلاعات شخصي خود، به ايرنا گفت: پس از مراجعه اين خانم به پليس فتا و مطرح كردن شكايت خود، پرونده كلاهبرداري تشكيل و با اقدامات پليسي متهمان دستگير شدند.
بنابراين به شهروندان توصيه مي‌شود هرگز اقدام به خريد داروهايي كه از طريق سايت‌هاي اينترنتي تبليغ و عرضه مي‌شوند، نكنند و حتماً براي تهيه دارو حتي از مبادي مجاز و قانوني با پزشك خود مشورت كنند./ ايران