شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پايان دوئل عشقي
دوشنبه، 1 بهمن 1397 - 23:36 کد خبر:59806
شهردارآنلاين: پسر جوان كه به خاطر دختر مورد علاقه‌اش دوست خود را با چاقو كشته بود توانست از خانواده مقتول رضايت بگيرد واز قصاص نجات يابد. اين جوان صبح ديروز به شعبه دوم دادگاه كيفري استان تهران منتقل شد تا اين بار از جنبه عمومي جرم محاكمه شود.


ماجرا از شش سال قبل با درگيري خونين اين دو پسر جوان در جنوب تهران آغاز شد كه مأموران كلانتري در محل جنايت حضور يافتند و با جسد خونين پسر جواني به نام رامين روبه‌رو شدند.
عامل جنايت كه از محل حادثه گريخته بود مدتي بعد به خاطر حمل مواد مخدر دستگير شد. وي پس از بازجويي به قتل عمد دوستش اعتراف كرد و گفت: چند ماه قبل با دختري به نام سميرا آشنا شدم اما مدتي بعد رفتارش با من تغيير كرد وقتي پيگيري كردم متوجه شدم دوستم رامين با سميرا رابطه دارد و همين قضيه باعث شد با او درگير شوم روز حادثه در جريان درگيري با چاقويي كه همراهم بود ناخواسته او را كشتم و از محل جنايت فرار كردم.
فريد 29 ساله پس از محاكمه در دادگاه كيفري يك استان تهران به اتهام قتل عمد به قصاص محكوم شد و درحاليكه خودش را براي اجراي حكم آماده كرده بود خانواده‌اش توانستند با جلب رضايت اولياي دم او را از قصاص نجات دهند. صبح ديروز اين متهم از زندان به شعبه دوم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي محسن زالي و با حضور يك مستشار منتقل شد تا از نظر جنبه عمومي و اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامي تحت محاكمه قرار گيرد.
او در دفاع از خود گفت: من اتهام‌ام را قبول دارم اما روز حادثه از روي عمد دوستم را نكشتم و ناخواسته از روي عصبانيت با هم درگير شديم و اين ماجراي تلخ اتفاق افتاد.
الان شش سال است كه در زندان هستم و تقاضاي عفو و بخشش دارم. پس از پايان اظهارات متهم قضات براي صدور حكم وارد شور شدند./ ايران