شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : شهردار تهران: از طرح‌ هاي ساختمان جديد پلاسكو رونمايي شد
یکشنبه، 30 دی 1397 - 13:17 کد خبر:59672
شهردارآنلاين: شهردار تهران گفت: امروز يكشنبه‌ از طرح‌ هاي ساختمان جديد پلاسكو رونمايي شد و با اين كه بنياد مستضعفان مشاوري براي ساخت پلاسكو در نظر گرفته بود، اما اقدام خوبي انجام داد.


پيروز حناچي شهردار تهران در حاشيه رونمايي از طرح‌ هاي پلاسكوي نو و رونمايي از دستورالعمل ارتقاء ايمني در كليه ساختمان ها، اظهار كرد: دستورالعمل ارتقاء ايمني 257 ساختمان بلند مرتبه يعني ۱۲ طبقه به بالا تهيه شده است و دستورالعمل ارتقاء ايمني به آنها ابلاغ مي‌شود.

وي اظهاركرد: امروز يكشنبه‌ از طرح‌ هاي ساختمان جديد پلاسكو رونمايي شد و با اين كه بنياد مستضعفان مشاوري براي ساخت پلاسكو در نظر گرفته بود، اما اقدام خوبي انجام داد و مسابقه طراحي را در دو نوبت برگزار كرد و در اين مسابقه يادمان شهداي آتشنشان نيز به خوبي مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار تهران با بيان اين كه تلاش مي‌كنيم فضاي معماري شهر را بهبود ببخشيم، در اين رابطه گفت‌: خوشبختانه منابع مالي خريد ۲۰۰۰ لباس تخصصي آتشنشانان فراهم شده است.

وي در مورد سرانجام سختي كار آتشنشانان نيز خاطرنشان كرد: ميزان سختي مبناي محاسبه است و يك بخش اين محاسبه ما هستيم و يك بخش دستگاه‌هاي ديگر همچون سازمان تامين اجتماعي هستند.

حناچي در بخش ديگري از صحبت‌هايش در مورد تامين حقوق مالكان در ساختمان جديد، اظهار كرد: اين بحث مربوط به بنياد مستضعفان است و به شهرداري ارتباطي ندارد.

وي در مورد بازديد اخيرش از كارگاه پلاسكو نيز بيان‌ كرد: انبار فاضلاب پلاسكو باز شده بود و برخي‌ها عنوان كردند  كه ممكن است اين مساله با انتشار بوي نامطبوع در تهران ارتباط داشته باشد كه به محل كارگاه رفتيم كه ديديم ارتباط مستقيمي وجود ندارد و در حال‌ حاضر كارگران در حال پايدارسازي خاك پس از گودبرداري هستند.

شهردار تهران در مورد عدم حضورش در مراسم روز هواي پاك گفت‌: به دليل يك مشكل شخصي نتوانستم از دوچرخه استفاده كنم، اما ديروز با موتور برقي ساخت داخل در سطح شهر تردد كردم./ موج