شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مرگ عجيب بازيگري كه در اسكار با فيلم اصغر فرهادي رقابت مي كرد
چهارشنبه، 19 دی 1397 - 11:51 کد خبر:58971
شهردارآنلاين: «تانا» همراه چهار فيلم ديگر نامزد دريافت اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان بود و البته رقابت را به «فروشنده» اصغر فرهادي از ايران باخت.


 بازيگر فيلم نامزد اسكار «تانا» كه در سينماي كشور وانواتوا با لقب براد پيت شناخته مي‌شد، در آخرين سال‌هاي زندگي خود به دليل گسترش عفونت در پا از دنيا رفت.

گاردين اعلام كرد، مونگائو دين نخستين بار چهار سال پيش مقابل دوربين مارتين باتلر و بنتلي دين رفت و يكي از دو نقش اصلي «تانا» را ايفا كرد. فيلم در هفتاد و دومين جشنواره ونيز جايزه فيلم برگزيده تماشاگران را به دست آورد و به نمايندگي از سينماي استراليا به آكادمي اسكار معرفي شد. «تانا» همراه چهار فيلم ديگر نامزد دريافت اسكار بهترين فيلم خارجي‌زبان بود و البته رقابت را به «فروشنده» اصغر فرهادي از ايران باخت.

به گزارش همشهري آنلاين، دين كه هنوز ۳۰ ساله نشده بود، يك زخم درمان‌نشده روي پاي خود داشت؛ زخمي كه عفونت آن وارد خون اين بازيگر جوان شد و سرانجام در پورت ويلا، مركز كشور جزيره‌اي وانواتوا در قاره اقيانوسيه درگذشت. ستاره جوان «تانا» همسرش نانسي و دو فرزند مشترك‌شان را تنها گذاشت و بسياري از دوستداران سينماي وانواتوا از جمله دو كارگردان فيلم تحسين‌شده و نامزد اسكار «تانا» را در بهت و حيرت فروبرد.

سازندگان «تانا» كه نخستين بار خبر مرگ ستاره فيلم خود را به رسانه‌ها دادند، معتقدند اگر دين به مركز پزشكي پورت ويلا مي‌رفت و اندكي آنتي‌بيوتيك براي عفونت پا دريافت مي‌كرد، امروز زنده بود. او در آخرين روزهاي زندگي در تلاش بود همراه يكي از دوستان نزديك و همبازي‌اش در «تانا» براي كار ميوه‌چيني به استراليا يا نيوزيلند برود.