شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : باند خانوادگي براي سرقت مسلحانه از آرايشگاه هاي زنانه
دوشنبه، 17 دی 1397 - 21:08 کد خبر:58894
شهردارآنلاين: مادر و دختر زاهداني با همدستي سه عضو ديگر خانواده طراحان سناريوي سرقت مسلحانه از آرايشگاه‌هاي زنانه بودند.


از چند هفته قبل پليس زاهدان در جريان سرقت‌هاي مسلحانه سريالي از آرايشگاه‌هاي زنانه در اين شهر قرار گرفت. در تحقيقات اوليه مشخص شد كه اين سرقت‌ها با شگردي يكسان و توسط يك باند انجام شده‌اند.
سردار طاهري - جانشين فرماندهي انتظامي سيستان و بلوچستان - در تشريح اين خبر بيان كرد: مأموران پليس با استفاده از اقدامات فني و اطلاعاتي و بهره‌گيري از فناوري‌ها و شيوه‌هاي نوين پليسي موفق شدند اعضاي اين باند 5 نفره را كه 3 مرد و 2 زن بودند در كمتر از يك هفته شناسايي كنند.
مأموران پليس با كنترل نامحسوس پس از شناسايي مخفيگاه اين باند در يك عمليات غافلگيرانه همه آنها را دستگير كردند. در بازرسي از مخفيگاه اين متهمان يك قبضه تپانچه دولول و مقدار 2 كيلو و 300 گرم مواد مخدر از نوع ترياك كشف شد.
سارقان در ابتدا منكر هرگونه جرم ارتكابي شدند اما با ارائه اسناد و ادله به ناچار لب به اعتراف گشودند.
وي درباره نحوه سرقت اين باند گفت: سارقان كه اعضاي يك خانواده بودند با استفاده از يك دستگاه خودروي پژوپارس، آرايشگاه‌هاي مورد نظر را شناسايي مي‌كردند سپس 2 خانم كه مادر و دختر بودند به بهانه گرفتن نوبت وارد آرايشگاه‌ها شده و در موقعيتي مناسب به ساير اعضاي باند كه دو پسر و داماد خانواده بودند خبر داده تا آنها نيز وارد شوند و سپس همگي اقدام به سرقت طلا، پول‌هاي نقد واموال باارزش داخل آرايشگاه مي‌كردند.
با توجه به اينكه پول هاي حاصل از فروش اموال مسروقه به حساب مادر خانواده واريز مي‌شد حساب وي مسدود و مالخري هم كه اقدام به خريد طلاهاي سرقتي كرده بود شناسايي و دستگير شد./ايران