شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : لزوم اجراي سريع احكام اخلالگران اقتصادي
شنبه، 28 مهر 1397 - 10:12 کد خبر:58643
شهردارآنلاين: حجت الاسلام اژه اي گفت: به منظور مقابله با اخلالگران اقتصادي، ضرورت دارد هر شخصي كه جرمش در دادگاه مشخص شد سريعاً حكمش اجرا شود.


حجت الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي در بيست و چهارمين جلسه كميته قضايي شرق كشور با بيان اينكه دشمن پس از نااميدي از تهديدات نظامي، معيشت مردم را هدف قرار داده است، خاطر نشان كرد: نظام سلطه با توسل به جنگ اقتصادي در توهم دستيابي به نيات شوم خود در مقابله با نظام اسلامي برآمده است.

وي ياد آور شد: دشمن با به كارگيري دو بازوي جنگ اقتصادي و جنگ رواني به صورت توأمان در صدد اخلال در نظام اقتصادي كشور برآمده است كه همين موضوع لزوم مقابله بي امان با مفسدين اقتصادي به عنوان عوامل دشمن را مي‌طلبد.

سخنگوي قوه قضاييه با اعلام اين مطلب كه امروز قدرت نظامي ايران نه تنها در مقايسه با دهه نخست انقلاب اسلامي بلكه در شاخص پيشرفت و توسعه حتي با سال گذشته نيز قابل مقايسه نيست، افزود: توان دفاعي كشور سبب شده است رژيم غاصب صهيونيستي در خصوص ادامه حيات نامشروع خود احساس خطر نمايد و صلابت نظام اسلامي و امنيت فراگير در كشور، ترامپ و آمريكاي جهانخوار را نگران كرده است.

حجت الاسلام والمسلمين اژه اي تأكيد كرد: يكي از وظايف مهم دستگاه قضايي و دستگاه‌هاي اجرايي مقابله با هر نوع فساد و امر خلاف قانون است كه موفقيت در اين موضوع همچون هميشه، همراهي مردم را مي‌طلبد.

وي افزود: دشمن مي‌خواهد كه معيشت مردم را تحت فشار قرار دهد و در مقابل بايد كاري كنيم كه مردم در رفاه بيشتري باشند و در همين راستا و به منظور مقابله با اخلالگران اقتصادي ضرورت دارد هر شخصي كه اتهامش روشن و جرمش در دادگاه مشخص شد سريعاً حكم وي اجرا شود.

اين مسئول عالي قضايي با اشاره به اينكه بايد از همه ظرفيت‌ها و كمك مردم براي مقابله با فساد، قاچاق و مبارزه با كساني كه در نظام اقتصادي و ارزي ما اخلال مي‌كنند، استفاده شود، اظهار كرد: پرونده‌هايي در خصوص تخلفاتي كه در گمرك صورت گرفته در دست داريم كه برخي از آن‌ها احكامشان هم صادر شده است، اكنون نيز پرونده‌هايي در دست بررسي وجود دارد. برخي پرونده‌هاي استان هرمزگان نيز در دادگاه‌هاي ويژه‌اي كه اخيراً تشكيل شده در تهران رسيدگي مي‌شود.

حجت الاسلام والمسلمين اژه‌اي با يادآوري اين مطلب كه رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در تمامي ديدار‌هاي خود بر روحيه جهادي و صبر تأكيد مي‌كنند، اظهار كرد: يگانه راه عبور كشور از اين مرحله تاريخي، تلاش بي وقفه و حمايت از توليد ملي است.

معاون اول قوه قضاييه تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي مفاسد اقتصادي به ويژه قاچاق كالا را در دو حوزه رسيدگي و اجرا گامي مهم به منظور حمايت از سرمايه گذاري، توليد داخلي، رونق كسب و كار و ايجاد بازدارندگي قضايي عنوان كرد.

بيست و چهارمين جلسه كميته قضايي شرق كشور به رياست معاون اول قوه قضاييه و با حضور حجت الاسلام والمسلمين اكبري رئيس كل دادگستري استان هرمزگان و رؤساي كل دادگستري و دادستان‌هاي استان‌هاي خراسان رضوي، خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان و كرمان در بندرعباس برگزار شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان