شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : نظارت آتش نشانان تهراني بر ايمني زائران اربعين
جمعه، 27 مهر 1397 - 09:52 کد خبر:58593
شهردارآنلاين: سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از اعزام گروه‌هاي آتش نشاني به منظور نظارت ايمني محل‌هاي استقرار زائران ايراني اربعين به عراق خبر داد.


سيد جلال ملكي در اين باره گفت: گروهي 48 نفره از نيروهاي آتش نشان سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرتهران به شكل داوطلبانه به كشور عراق و شهرهاي نجف و كربلا اعزام شدند تا علاوه بر حضور در اين راهپيمايي عظيم، بر ايمني موكب‌ها و محل‌هاي اقامت زائران ايراني نيز نظارت داشته باشند.

وي با بيان اينكه اين افراد تا پايان مراسم اربعين حضور خواهند داشت، افزود: اعزام اين آتش نشانان به شكل داوطلبانه بوده است و آنان علاوه بر نظارت بر ايمني در صورت لزوم مي‌توانند نسبت به انجام اقدامات اوليه امدادي نيز فعاليت كنند و زائران نيز مي‌توانند خدمات و هشدارهاي ايمني را از آنان دريافت كنند.

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينكه گروه ديگري از سازمان آتش نشاني تهران به كشور عراق اعزام نخواهد شد، گفت: لازم است زائراني كه براي شركت در مراسم اربعين به كشور عراق سفر كرده‌اند توجه داشته باشند كه از قرارگرفتن در كنار سيم هاي برق بدون پوشش خودداري كنند و زير خيمه گاه‌هاي مطمئن قرار بگيرند و تا حد امكان در گروه‌هاي چند نفره تردد كنند.

منبع:ايسنا