شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : تدوين3سناريو براي پرداخت بدهي‌هاي شهرداري
چهارشنبه، 25 مهر 1397 - 08:04 کد خبر:58554
شهردارآنلاين: سرپرست معاونت مالي و اقتصادي شهرداري تهران، از تدوين سازوكارهايي براي پرداخت بدهي شهرداري خبر داد و گفت: اجازه نداديم بدهي ديگري به بدهي‌هاي سال‌هاي قبل در شهرداري اضافه شود.


زرير نگين تاجي با بيان اينكه ميزان بدهي شهرداري بيش از 55 هزار ميليارد تومان است، درباره جزئيات اين بدهي اظهار كرد: بيش از يك سوم اين بدهي به بانك‌ها، نزديك به همين مقدار هم مربوط به بدهي به پيمانكاران است و بيش از هفت هزار ميليارد تومان هم بدهي شهرداري براي توسعه طرح‌هاي عمراني است.

او گفت: براي هر يك از اين بدهي‌ها سناريويي در نظر گرفتيم. به طوري كه تعاملاتمان با بانك‌ها را بهتر كرديم و در حال مذاكره هستيم، حتي در برخي موارد درخواست تمديد وام كرديم.

سرپرست معاونت مالي و اقتصادي شهرداري تهران، با بيان اينكه بدهي‌ها در حوزه پيمانكاران متفاوت است و بخش قابل توجهي از بدهي پيمانكاران به شخصيت‌هاي حقيقي باز مي‌گردد، افزود: در اين بخش اولويت‌بندي كرديم و بر اين اساس در حال پرداخت بدهي پيمانكاراني هستيم كه طلبشان از شهرداري به سال‌هاي پيش از 1394 برمي‌گردد.

نگين‌تاجي اظهار كرد: پيشرفت‌هاي خوبي در يكسال گذشته انجام شده و اجازه نداديم بدهي ديگري به بدهي‌هاي سال‌هاي قبل در شهرداري اضافه شود. در سال‌هاي گذشته، شهرداري پنج برابر آنچه كه مصوب شده تسهيلات دريافت كرده بود و حالا مجموعه شهرداري تهران با سود بالاي وام ها بايد جوابگوي اين ديون باشد.

سرپرست معاونت مالي و اقتصادي شهرداري تهران گفت: با توجه به مذاكراتي كه با بانك‌ها شده است، اميدواريم در دوهفته آينده بخش قابل توجهي از بدهي‌ها را پرداخت كنيم.

منبع:شهرنوشت