شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : توهين نكنيد، انتقاد كنيد
جمعه، 20 مهر 1397 - 11:45 کد خبر:58340
شهردارآنلاين: امام جمعه تهران گفت: دنياي غرب، دنياي فساد و استكبار به دنبال اين است كه كشور و ايران را منزوي كند.


آيت‌الله امامي كاشاني در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران با اشاره به آيات و رواياتي در باب ضرورت پرهيز از فساد اظهار كرد: در كلمه احتكار فقهاي اسلام اينچنين گفتند كه موضوع احتكار در مورد مواد غذايي است؛ مثل زدند به گندم، جو، برنج و عدس. بعد عده اي گفتند فقط اين موضوعات نيست، هرچه را جمع كنند به اين اميد كه در آينده گران‌تر بفروشند احتكار است. اگر انسان بخواهد چيزي را نگه دارد كه فردا گران‌تر بفروشد حرام است. در روايت آمده به دائم‌الخمرها، رابطه برقرار كنندگان ميان زن‌ها و مردهاي بيگانه و احتكار كنندگان آتش جهنم مي دهيم.

وي ادامه داد: جامعه اسلامي را بايد رعايت كرد، امت اسلام مهم است. در حالي كه دشمن اين كشور را احاطه كرده است، تقلب، خلاف كاري، احتكار، گران فروشي و امثال آن درست نيست. اميدواريم خداوند متعال اين ملت مخلص و عزيز را ياري كند و از افراد سودجو و دنياپرست انتقام بگيرد.

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اقدامات قوه قضاييه براي دستگيري و مجازات مجرمان اقتصادي گفت: همين برنامه‌اي كه قوه محترم قضاييه كشور دارد در رابطه با رسيدگي به فساد بايد اجرا شود. كساني كه دستگير شدند جدا. همه ما حواسمان باشد گران فروشي نكنيم و  هرچه هست را به روي مردم باز كنيم.

امامي كاشاني در خطبه هاي سياسي اين هفته نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان رهبري در ديدار با سران قوا در ارتباط با ضرورت مبارزه با مشكلات اقتصادي گفت: ايشان به مشورت كردن اشاره كردند، مشورت كردن در نامه هاي امام علي(ع) به مالك اشتر هم آمده است. همان طور كه آقا فرمودند ان‌شاءلله مشكلات كشور با اين ظرفيت هايي كه دارد قابل حل است و بر دشمنان فائق خواهيم آمد. اين پيروزي و موفقيت‌ها باعث مي‌شود دشمنان خواب‌هايشان براي ايران را به گور ببرند.

وي در ادامه خطبه‌هاي سياسي اين هفته نماز جمعه تهران گفت: من نكته اي را از يك مركز سياسي امريكا نقل مي كنم. حدود يك ماه قبل دولت امريكا به مركز تحقيقات امريكا مي گويد طرح بدهيد ايران را به هم بريزيم. در اتاق تحقيقات پارلمان امريكا موضوعي را به تصويب رساندند و به دولت گفتند همين راه را برو. اول اسم دولت را مي برد كه دولت و بقيه قوا را به عنوان اينكه فسادي دارند با عنوان فساد سيستماتيك تبليغ كنيد. بگوييد كه كلا دولت فاسد است. گفتند شما همه قوا  را هم فاسد اعلام كنيد.

امامي كاشاني تصريح كرد: بعد گفتند مسئولين كشور قوه مجريه و مقننه و قضاييه را به فساد متهم كنيد. سوم اينكه بين مسئولان اختلاف ايجاد كنيد تا با اختلاف بين خود كشور ضعيف شود. چهارم اينكه رهبران را هم متهم  كنيد تا مردم كلان از رهبر و رهبران كشور و مديران نظام جمهوري اسلامي نا اميد شوند؛ آن وقت است كه ما بر كشور و ايران مسلط مي شويم. اين متن در اتاق تحقيقات امريكا تصويب شده است.

وي سپس گفت: بنابر اين در تمام امور چه در مصوبه هاي بين المللي، كنوانسيون‌ها و ساير امور  و چه در مصوبات ديگر اين مطلب را بايد در نظر بگيريم كه با اينكه بايد در كارها هوشيار بود و به مطالب و پيشنهادات دشمن ولو جهاني و بين‌المللي،  با سوء ظن نگاه كرد؛ اما با همه اين ها بايد هوشيار هم بود، مواظب توطئه دشمن بود و با هوشياري تصميم گرفت.

وي خاطر نشان كرد: كشور از يك اساسي بر خوردار است.  قوه مقننه مجريه، قضاييه، شوراي نگهبان و مجمع تشخيص مصلحت نظام و در راس آن رهبري معظم انقلاب كه همه نهادها زير نظر رهبري كشور به عنوان ولايت فقيه اداره مي شود.

خطيب اين هفته نماز جمعه همچنين گفت: شماها اكثرا از صدا و سيما شنيديد كه رهبري گفتند تضعيف نكنيد، توهين نكنيد. اينكه انتقاد فني و علمي شود حق است؛ موضوعات را بايد درست تبيين كنند، اما خالي از اهانت. چرا كه اهانت كمك به بيگانه و اجنبي است.

وي ابراز عقيده كرد: دنياي غرب، دنياي فساد و استكبار  به دنبال اين است كه كشور و ايران را منزوي كند. هيچ روزي مثل امروز امريكا تنها نبوده است و هيچ روزي مثل امروز مردم از امريكا جدا نبودند.

منبع:ايسنا