شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : آمادگي مدارس براي ورود دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 11:19 کد خبر:58292
شهردارآنلاين: تفاهم‌نامه ترويج و توسعه دوچرخه‌سواري دانش‌آموزان بين معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران و معاون وزير آموزش‌وپرورش امضاء شد.


سيد محسن پورسيدآقايي  در  مراسم  امضاء تفاهم نامه ترويج دوچرخه با بيان اين‌كه ترافيك در تهران معضل جدي و مهمي است، تصريح كرد: ما به‌هيچ‌وجه نبايد اين معضل را دست‌كم بگيريم چون ترافيك تهران، آلودگي تهران را به دنبال دارد و آلودگي، آثار بسيار مخربي در زندگي مردم دارد.

وي افزود: بخشي از مشكلات اجتماعي و حتي خانوادگي امروز تحت تاثير آلودگي و ترافيك است. همچنين ابتلاي زياد شهروندان به برخي بيماري‌ها مانند سرطان و... ناشي از همين ذرات و آلودگي‌هايي است كه از اگزوز خودروها متصاعد مي‌شود.


وي تاكيد كرد: ريه‌ها و سيستم گوارشي بدن قدرت تفكيك ذرات زير ۲.۵ ميكرون را ندارند و وقتي تنفس مي‌كنيم اين ذرات وارد خون مي‌شوند. مشكل ترافيك و آلودگي تهران، يك مساله ملي است و در شهر بزرگي مثل تهران كه حدود ۱۳ ميليون نفر در آن تردد مي‌كنند و ۸ ميليون ساكن هستند، بايد اين معضل را جدي بگيريم.


پورسيدآقايي با تأكيد بر اين‌كه راه‌حل مشكل آلودگي و ترافيك در يك كلام، حذف خودروي شخصي است، گفت: ما نمي‌توانيم با ۴ ميليون خودروي شخصي در تهران، كاري براي رفع آلودگي بكنيم جز اين‌كه از خودروسواري دست برداريم و بهترين جايي كه مي‌شود فرهنگ‌سازي كرد، مدارس هستند.


وي تصريح كرد: دانش آموزان ما بايد آموزش ببيند كه با دوچرخه يا پاي پياده به مدرسه رفت‌وآمد كنند تا هواي شهر سالم باشد. امروز يكي از مسائل اساسي ما با آموزش‌وپرورش، ساماندهي سرويس‌ها است. نزديك به ۲۰ هزار خودرو به‌عنوان سرويس مدارس براي جابجايي دانش آموزان استفاده مي‌شوند كه خود اين‌ها ترافيك و آلودگي زيادي ايجاد مي‌كنند.


رييس سازمان حمل‌ونقل و ترافيك  افزود: براي رفع وابستگي به سواري شخصي و خودرومحوري كه زندگي همه ما را در برگرفته، بهترين راه اين است كه از مدارس، موضوع دوچرخه را جدي بگيريم و دانش‌آموزان را با فرهنگ دوچرخه‌سواري آشنا كنيم. متاسفانه در بسياري از مدارس اجازه نمي‌دهند دانش‌آموز با دوچرخه وارد مدرسه شود و او را به بهانه‌هاي مختلف ازجمله نداشتن ايمني كافي از اين كار منع مي‌كنند يعني ما با فرهنگ مخالفت با دوچرخه در آموزش‌وپرورش روبه‌رو هستيم.


وي يادآور شد: با امضاي اين تفاهم‌نامه آموزش‌وپرورش اين پيام را به همه دانش آموزان و مديران آموزش‌وپرورش مي‌دهد كه موافق با ترويج دوچرخه در مدارس است. ما طبيعتا اجراي اين تفاهم‌نامه را در همه ادارات كل آموزش‌وپرورش و مناطق دنبال خواهيم كرد تا مفاد اين تفاهم‌نامه تبديل به رويه‌اي شود كه در همه مدارس اجازه دهند دانش آموزان با دوچرخه تردد و محل‌هاي پارك براي دوچرخه پيش‌بيني كنند.


 پورسيدآقايي تصريح كرد: ما مي‌دانيم كه دوچرخه در شرايط امروز خيابان‌هاي تهران، وسيله كاملا امني نيست اما نمي‌شود به دليل ريسك تصادفات ما كلا يك مد حمل‌ونقل مهم و پاك را كنار بگذاريم چون ضررهاي خودرومحوري بيشتر از ريسك تصادف دوچرخه است. دانش آموزان ما وقتي دائما به رفت‌وآمد با خودروي شخصي و سرويس وابسته بشوند، خطرش براي سلامتي خودشان و محيط‌زيست كشور، بيش‌تر از خطر تصادفات احتمالي است.


معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران با بيان اين‌كه مزاياي توسعه دوچرخه‌سواري در شهر براي دانش آموزان بيشتر از آن است كه نگران تصادفات احتمالي باشيم، گفت: مي‌شود با ايمني بيشتر و كنترل و وضع قوانين بهتر و با همكاري با ساير نهادها مثل پليس اين حوادث را كاهش داد و سلامتي دانش آموزان را حفظ كرد.


مجتبي زيني‌وند معاون وزير آموزش و پرورش و رييس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي نيز در اين مراسم با اشاره به آسيب‌هاي متعدد اجتماعي كه اين روزها دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند، گفت: هر برنامه‌اي كه به ارتقاء مهارت‌هاي اجتماعي و زندگي دانش‌آموزان منتهي شود در دستور كار وزارت آموزش‌وپرورش قرار مي‌گيرد.


وي افزود: منابع درسي به‌تنهايي نمي‌تواند دانش‌آموزان را براي زندگي آينده آماده كند و امروز تخصص‌يابي يكي از ضرورت‌هاي زندگي حرفه‌اي است و آموزش‌وپرورش بايد بتواند همه مهارت‌هايي را كه دانش‌آموز در زندگي آينده به آن‌ها نياز دارد در دستور كار قرار دهد.


معاون وزير آموزش‌وپرورش با تأكيد بر ضرورت نهادينه شدن الگوهاي رفتاري ترافيكي و فرهنگ صحيح رانندگي در جامعه اظهار كرد: وزارت آموزش‌وپرورش با داشتن ۴۰ ميليون مخاطب مستقيم، قطعا مي‌تواند به متوليان مديريت شهري در دروني كردن اين باورها و ارزش‌ها كمك كند.


بر اساس گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل شهرداري تهران، وي تصريح كرد: لازم است براي دوچرخه‌سواري به‌عنوان يكي از  برنامه‌هاي ورزشي دانش‌آموزان برنامه‌ريزي شود و قطعا آموزش‌وپرورش مي‌تواند به ايجاد فرهنگ دوچرخه‌سواري در ميان مردم كمك كند.

منبع:ايسنا