شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : بررسي تغيير كاربري سينما مهتاب در شيراز
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 08:27 کد خبر:58277
شهردارآنلاين: عضو شوراي شهر شيراز از بررسي موضوع تغيير كاربري سينما مهتاب در كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر شيراز خبر داد.


احمد تنوري در پنجاه و سومين جلسه كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر شيراز با اشاره به تاريخي بودن اين مكان گفت: قدمت اين سينما به دهه‌ي ۳۰ بر ميگردد وخاطره‌ي سه نسل پيشين را با خود به همراه دارد به گونه اي كه بيشتر اهالي شيراز، فارس و شهرستانهاي مجاور از ان خاطره دارند.
عضو شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: در اين جلسه مالك سابق سينما با اشاره به مصادره اين مكان توسط دادگاه انقلاب اسلامي با ارائه‌ي مطالبي مخالفت خود را با تخريب سينما اعلام كرد و خواستار حفظ اين سينما شد.

وي افزود: مشاورين نيز ضمن تاكيد بر ارائه طرح توجيهي معتقد بودند با تخريب اين گونه بناها، تا سال ۱۴۰۰هيچ بناي فرهنگي در شيراز باقي نمي ماند.

تنوري گفت: حفظ بناهاي قبل از سال ۴۰ مانند اين سينما كه داراي اهميت حفظ تاريخي هستند و ثبت در اثار ملي از پيشنهادات مشاورين بود.

وي گفت: مقرر شد كميته‌ي ميراث فرهنگي شوراي اسلامي شهر در ذيل كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهر شيراز به بررسي اين موضوع بپردازد.

تنوري خواستار پيگيري استعلام مالكيت بنياد ۱۵خرداد توسط شهرداري شيراز شد.

رييس كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: بررسي طرح يك فوريتي مساعدت به تيم هاي فوتبال فجر شهيد سپاسي و شهداي قشقايي شيراز در دستور كار قرار گرفت.

تنوري با اشاره به عدم ارائه لايحه حمايت از هيات هاي ورزشي از سوي شهرداري به شورا گفت: اين لايحه در راستاي شفافيت در عملكرد شورا و شهرداري، عدالت در تخصيص بودجه به رشته هاي مختلف ورزشي و اختصاص كمك هاي متناسب به تيم ها نقش مهمي ايفا مي كند.

وي افزود: مقرر شد اين لايحه از سوي شهرداري در مدت يك ماه به كميسيون ارسال تا به صورت طرح جمعي از اعضا و به عنوان طرح جامع حمايت از ورزشهاي همگاني بررسي و به صحن شورا ارجاع شود.

در ادامه سيروس پاك فطرت نيز گفت: اين دو تيم فوتبال به عنوان نمايندگان فارس براي شركت در ليگ برتر نيازمندحمايت هستند كه بايد شورا و شهرداري در اين راستا گام بردارد.

وي بر ارائه لايحه حمايت از هيات هاي ورزشي از سوي شهرداري تاكيد كرد.

منبع:مهر