شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ساخت۲۱۳ كمپينگ منقل در جنگل النگدره
سه شنبه، 17 مهر 1397 - 12:03 کد خبر:58254
شهردارآنلاين: مدير عامل سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري گرگان گفت: ۲۱۳ كمپينگ منقل در جنگل النگدره ساخته خواهد شد.


يحيي ستوده نيا اظهار كرد: بسياري از دغدغه هاي دوستداران محيط زيست، دغدغه شهرداري گرگان هم است.

وي افزود: مردم معمولاً در تفرجگاه ها آتش روشن مي كنند به همين منظور در النگدره مكان يابي شده تا در ۲۱۳ نقطه كمپينگ منقل ساخته شود.

ستوده نيا با بيان اين كه با تأمين شدن منابع مالي اين كار شروع خواهد شد، گفت: در جاهايي مشخص با طرح هاي خاص اين كار صورت مي گيرد.

وي افزود: در اين مكان ها به صورت مجتمع منتقل گذاشته مي شود و چوب درختان خشك و قطع شده كه در جنگل وجود دارد در اين جايگاه ها قرار مي گيرد تا مردم از آن استفاده كنند.

مدير عامل سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري گرگان تصريح كرد: ديگر در ساير نقاط به مردم اجازه روشن كردن آتش داده نخواهد شد.

استفاده از آب غيرشرب براي آبياري فضاي سبز

ستوده نيا در خصوص نوع آب استفاده شده براي فضاي سبز، اظهار كرد: به جرأت مي توانم بگويم جز درصد كمي، بقيه آن آب غيرشرب است.

وي بيان كرد: تمام چاه هايي كه ارزش شرب دارند را تحويل آب و فاضلاب مي دهيم تا به ما پساب تحويل دهد و آن ها آب فاضلاب را به آب قابل استفاده در فضاي سبز تبديل كرده و شهرداري آن را خريداري مي كند.

ستوده نيا گفت: دنبال اين هستيم كه مكان هاي تفرجي كه داراي خدمات هستند را در سطح شهر افزايش دهيم.

وي به طرح سورتمه در هزارپيچ اشاره كرد و گفت: كتابچه طرح هزارپيچ را در سال ۹۲ فرستاديم و مصوب شده و تنها شهري هستيم كه كارنامه مثبت واگذاري عرصه جنگلي دارد.

ستوده نيا تصريح كرد: همچنين مكان زيپ لاين در هزارپيچ انتخاب شد كه اختلاف ارتفاع آن ۱۰۰ متر و طول آن ۶۵۰ متر است كه مشاور در حال بررسي آن است.

وي گفت: در زمينه ساماندهي مسافر سعي داريم از كارخانجات پنبه پاك كني كه هيچ كاري امروزه انجام نمي دهند يا مكان هاي ديگري كه در دست بررسي است، استفاده كنيم.

منبع:مهر