شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ايجاد گذر «فرهنگ و هنر» در همدان
سه شنبه، 17 مهر 1397 - 07:33 کد خبر:58230
شهردارآنلاين: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان گفت: گذر «فرهنگ و هنر» در همدان ايجاد مي‌شود.


عليرضا درويش‌نژاد پيش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بيان اينكه تعامل، رشد فرهنگي و توسعه را به همراه دارد، گفت: تلاش كرديم با همه نهادها و دستگاه‌ها ارتباط و تعامل سازنده داشته باشيم تا ضمن پيشگيري از موازي‌كاري، برنامه‌هايي مشترك در اين حوزه برگزار كنيم و بر همين اساس با مجمع نمايندگان استان ديدار كرده و درخصوص مسائل مختلف تعامل داشتيم.

وي با تاكيد بر لزوم تحقق عدالت فرهنگي، عنوان كرد: همه مردم بايد از همه رويدادها بهرمند شوند و وقتي جشنواره‌اي در سطح شهرستان ها برگزار شود علاوه بر ايجاد نشاط اجتماعي استعدادهاي جوان و ظرفيت ها شناسايي شده و مورد حمايت قرار مي گيرد.

درويش نژاد ايجاد پلاتو در سطح شهرستان ها را از دغدغه هاي هنرمندان دانست و تأكيد كرد: احداث پلاتوهاي شهرستاني از برنامه هاي در دست اقدام اين اداره كل است.

جشنواره مطبوعات غرب كشور در همدان برگزار مي‌شود

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان در خصوص حوزه رسانه ها و مطبوعات نيز گفت: مطبوعات پايه هاي توسعه جامعه هستند و خوشبختانه فضاي رسانه اي بدون چالش در همدان وجود دارد و طي دو ماه گذشته ۴ نشست با اهالي رسانه برگزار شده و در اين حوزه هم برنامه‌ريزي‌هايي انجام شده كه جشنواره مطبوعات غرب كشور را با محوريت همدان و در اين شهر برگزار مي كنيم.

درويش نژاد در بخش ديگري از صحبت هاي خود از انعقاد تفاهم نامه بين اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و شهرداري همدان خبر داد و اظهار داشت: ايجاد گذرهاي فرهنگ و هنر و بازارچه هاي هنري جزو مفاد اين تفاهم نامه است و در گذر فرهنگي برنامه‌هاي زيادي مثل اجراي موسيقي، فروشگاه محصولات فرهنگي و هنري، اجراي نمايش انجام مي‌شود.

 نكوداشت مفاخر، نكوداشت مقام فرهنگ و هنر است

وي بزرگداشت مفاخر را از برنامه هاي جدي ارشاد دانست و عنوان كرد: بزرگداشت مفاخر گذشته و تكريم بزرگان حاضر، برنامه‌اي است كه با جديت پيگيري مي‌شود و بر اين اساس سال آينده كنگره ملي بزرگداشت آيت‌الله تألهي را در همدان برگزار خواهيم كرد.

وي بابيان اينكه تقويت بنياد سيدجمال الدين اسدآبادي نيز در اين حوزه آغاز شده و در دست اقدام است، گفت: نكوداشت بزرگان و پيشكسوتان، نكوداشت فرهنگ و هنر يك سرزمين است.

وي اضافه كرد: مفاخري هستند كه ساليان زيادي از عمر خود را در مسير اعتلاي فرهنگ و هنري اين كشور سپري كرده‌اند و بايد مورد تكريم قرار گيرند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان با بيان اينكه معتقدم برنامه‌هاي هر رشته فرهنگي و هنري بايد با مشاركت اهالي آن حوزه برگزار شود؛ گفت: وظيفه ما هدايت، حمايت و نظارت است و مشاركت مردم در برگزاري رويدادهاي فرهنگي و هنري ايجاد نشاط اجتماعي را به همراه دارد.

برگزاري هفته‌هاي فرهنگي و هنري در همدان

وي برگزاري هفته‌هاي فرهنگي در استان را از ديگر برنامه‌هاي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان نام برد و افزود: در برگزاري هفته هاي‌ فرهنگي، داشته ها و ظرفيت‌هاي فرهنگي و هنري استان به شهرها و استان هاي ديگر معرفي مي شود و اين برنامه فرصتي است تا آنچه را كه از تاريخ و فرهنگ غني همدان به جا مانده به مردم ساير شهرهاي ايران و حتي جهان معرفي كنيم.

درويش‌نژاد برگزاري جشنواره فيلم مستند و كوتاه كشورهاي اسلامي، جشنواره بين‌المللي تئاتر كودك و نوجوان، برگزاري جشنواره‌هاي استاني، برگزاري كنسرت‌هاي موسيقي را ديگر برنامه‌هاي اين اداره كل عنوان كرد.

منبع:مهر