شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ايجاد ايستگاه هاي ويژه سرويس مدارس
چهارشنبه، 4 مهر 1397 - 12:23 کد خبر:57742
شهردارآنلاين: معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري منطقه شش از ايجاد ايستگاه هاي ويژه سرويس مدارس در قلب پايتخت خبر داد و گفت: 14 ايستگاه در سطح منطقه براي سرويس مدارس در نظر گرفته شده تا دانش آموزان با استفاده از اتوبوس هاي مستقر در اين خط به راحتي و سهولت تردد داشته باشند.


ولي مسگري نجاتي با بيان اينكه اين ايستگاه ها از پايانه والفجر در منطقه آغاز شده و تا پايانه معين در منطقه يازده ادامه مي يابد افزود: اين ايستگاه ها در فواصل نزديك به مدارس انتخاب شده تا همه دانش آموزان امكان بهره مندي از آن را داشته باشند.

او با بيان اينكه 4 اتوبوس ويژه سرويس دهي براي دانش آموزان نيز در نظر گرفته شده است تصريح كرد: دانش آموزان با استفاده از اين سرويس ها از تخفيف پنجاه درصدي حمل و نقل بهره مند مي شوند.

نجاتي گفت: ايستگاه فرصت، نصرت، بيمارستان قلب، بيمارستان شريعتي، دانشكده فني، مخابرات، خيابان شانزدهم اميرآباد، دانشگاه فيزيك، چند ايستگاه در خيابان كارگر شمالي و ميدان انقلاب از جمله ايستگاه هاي در نظر گرفته شده براي سرويس مدارس است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري منطقه شش تاكيد كرد: ايستگاه هاي ويژه سرويس مدارس با هدف كاهش بارترافيكي منطقه در روزهاي نخست ماه مهر راه اندازي شده و در صورت استقبال دانش آموزان اين طرح پايلوت ادامه خواهد داشت.

نجاتي همچنين از استقرار نيروهاي معاونت ترافيكي در معابر پر تردد خبر داد و گفت: بار ترافيكي موجود در اطراف مدارس به همت اين افراد در نخستين روزهاي ماه مهر هدايت مي شود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري منطقه شش با اشاره به رصدهاي آنلاين صورت گرفته تصريح كرد: بار ترافيكي منطقه نسبت به سال گذشته كاهش يافته و وضعيت داخلي معابر و بزرگراه هاي منطقه مناسب است.

منبع:شهرنوشت