شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : بازسازي مجدددبستان فرسوده" ايرانمهر"
چهارشنبه، 4 مهر 1397 - 12:15 کد خبر:57741
شهردارآنلاين: در نخستين هفته آغاز سال تحصيلي دبستان پسرانه ايرانمهر كه به دليل فرسودگي بيش از يك سال تعطيل بوده؛ با كمك هاي خيرين، آموزش و پرورش و شهرداري منطقه 11 بازسازي و صبح امروز به بهره برداري رسيد.


"دبستان پسرانه ايرانمهر" كه به دليل فرسوده بودن بافت آن بيش از يكسال تعطيل بود؛ با كمك بنياد علمي فرهنگي قلم چي، مردم و خيرين مدرسه ساز، اداره آموزش و مشاركت هاي شهروندي شهرداري منطقه 11 و آموزش و پرورش منطقه 11 احداث و مورد بهره برداري قرار گرفت.

آئين گشايش دبستان پسرانه ايرانمهر كه پس از ساخت به نام " مدرسه قلم چي7 " تغيير نام داد؛ با حضور معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري منطقه 11، رئيس انجمن خيرين مدرسه ساز ايران، مدير بنياد علمي و فرهنگي قلم چي و رئيس آموزش و پرورش منطقه 11 گشايش يافت.
اين دبستان در 3 طبقه و با 9 كلاس درس با هزينه بالغ بر 10 ميليارد ريال احداث و به بهره برداري رسيده است.

اين دبستان كه در خيابان كارگر جنوبي خيابان آذربايجان قرار دارد؛ پيش از اين در طرح " مدرسه سازي به جاي ترقه بازي" انتخاب شده بود وبخشي از هزينه هاي ساخت مدرسه توسط دانش آموزان و مردم تأمين شده است.

گفتني است منطقه 11 شهر تهران داراي 151 مدرسه است و بيش از 37 هزار دانش آموز در آن مشغول به تحصيل هستند. 

شهرداري منطقه 11 در سال 97 يك ميليارد و سيصد ميليون تومان اعتبار در قالب برنامه هاي عمراني، تجهيزاتي و جشنواره هاي مختلف به مدارس محلات مركزي شهر تهران تخصيص داده است. 

منبع:شهرنوشت