شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : آتش نشانان شهر زاهدان بايد افزايش يابد
چهارشنبه، 4 مهر 1397 - 08:44 کد خبر:57719
شهردارآنلاين: مدير خدمات شهري شهرداري زاهدان گفت: در حال حاضر ۱۷۵ آتش نشان در شهر زاهدان داريم كه براي رسيدن به استاندارد ها بايد اين رقم به ۳۲۴ نفر برسد.


محمد امير براهويي اظهار داشت: آتش نشانان در عمليات هاي خود به امداد و نجات افرادي كه در چاه يا معدن سقوط كرده، در آسانسور يا ارتفاعات گير كرده، دچار مسموميت و خفگي شده، زير آوار مانده و … مي پردازند و دامنه ماموريت آنها بسيار گسترده است.

وي با اشاره به اينكه وظيفه اصلي آتش نشانان اطفاء حريق است، تصريح كرد: در حال حاضر ۱۷۵ آتش نشان در شهر زاهدان داريم كه اين تعداد با در نظر گرفتن رشد سريع جمعيت كافي نيست و براي رسيدن به استاندارد ها بايد اين رقم به ۳۲۴ نفر برسد.

براهويي با تاكيد بر افزايش ناوگان و تجهيزات آتش نشاني در شهر زاهدان گفت: ايستگاه شماره يك آتش نشاني زاهدان در خيابان «امام خميني(ره)» حد فاصل خيابان سعدي تا ميدان پانزده خرداد واقع شده است و اولين و مجهزترين ايستگاه شهر زاهدان است كه حوادث محدوده مركزي شهر را پوشش مي دهد و ضمنا ستاد فرماندهي ١٢٥ نيز در اين ايستگاه مستقر است.

وي با اشاره به اينكه در شهر  زاهدان ۱۰  ايستگاه آتش نشاني فعال وجود دارد، اظهار كرد: آتش نشاني براي آتش نشانان داوطلب نيز برنامه دارد و پس از برگزاري دوره هاي آموزشي ۲۱ روزه و برگزاري آزمون كتبي و عملي به صدور گواهينامه براي آن ها مي پردازد.

منبع:مهر