شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : جوانفكر و بقايي به حبس محكوم شدند
شنبه، 31 شهریور 1397 - 09:58 کد خبر:57529
شهردارآنلاين: وكيل مدافع علي اكبر جوانفكر و حميد بقايي گفت كه جوانفكر به ٢ سال و نيم و بقايي به ٦ ماه حبس محكوم شده اند.


مهران عبدالله پور افزود: حميد بقايي به اتهام توهين به مسئولان ( نسبت ظالم دادن به رئيس قوه قصاييه) در شعبه ١٠٥٩ دادگاه كاركنان دولت محاكمه به ٦ ماه حبس محكوم شده است.
براساس اين گزارش، دادگاه بقايي معاون اجرايي دولت دهم يكشنبه ١١ شهريور امسال در شعبه ١٠٥٩ دادگاه كاركنان دولت بابت اظهارات حين بازگشتش به زندان پس از مرخصي درمان، برگزار شد. او گفته بود مردم نمي دانند در زندان ها چه خبر است (نشر اكاذيب) و به رئيس قوه قضاييه هم نسبت ظالم بودن (توهين به مسئولان) داد. البته وي سال قبل هم به اتهام مالي محاكمه و به ١٥ سال حبس محكوم شد و با تاييد رأي دادگاه بدوي در ديوان عالي كشور، اسفند سال گذشته براي تحمل كيفر به زندان اوين منتقل شد.
اين وكيل دادگستري اظهارداشت: علي اكبر جوانفكر نيز به اتهام توهين به مسئولان و نشر اكاذيب بابت نوشته هايش در كانال هاي تلگرامي در شعبه ١٠٦٠ دادگاه كاركنان دولت محاكمه و به ٢سال و نيم حبس محكوم شده است.
شعبه يك دادگاه انقلاب هفته گذشته جوانفكر را به اتهام اجتماع و تباني جهت ارتكاب جرم عليه امنيت كشور به استناد ماده ٦١٠ قانون مجازات اسلامي و به دليل مشايعت اسفنديار رحيم مشايي در به آتش كشيدن حكم حميد بقايي مقابل سفارت انگليس به تحمل پنج سال و يك ماه حبس محكوم كرده است.
عبدالله پور گفت كه به هر دو حكم صادره در دادگاه بدوي، اعتراض مي كند.

منبع:ايرنا