شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مهرعليزاده:رفاه وآسايش باآزادي لذت بخش است
شنبه، 31 شهریور 1397 - 09:56 کد خبر:57527
شهردارآنلاين: استاندار اصفهان گفت: ملت ايران پيرو امامي هستند كه ذلت نپذيرفت و مرگ سرخ و شهادت را بر پذيرش ننگ بيعت با يزيد ترجيح داد و دشمن نمي‌تواند با يك فشار اقتصادي، مردم را از پشت نظام اسلامي خارج كند.


محسن مهرعليزاده امروز(شنبه) در مراسم رژه نيروهاي مسلح با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و تسليت ايام سوگواري و عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) و ياران باوفايش اظهار كرد: مقابله با دشمن و استكبار جهاني ما را مقاوم كرد و توانستيم پيروز ميدان باشيم.

وي افزود: اگر چه در پايان شهريور ۱۳۵۹صدام با تحريك قدرت‌هاي جهاني به خاك ايران حمله كرد و البته بعد از هشت سال با تحمل شكست سنگين، جنگ را پايان داد، اما دشمن در طول ساليان گذشته با عناوين مختلف سعي در ضربه زدن به ايران را داشته، هر چند همواره با هوشياري مردم صحنه را با شكست ترك كرده است.

استاندار اصفهان افزود: كاخ سفيد نشينان هنوز هم در فكر ادامه سياست‌هاي گذشته خود هستند، با اين حال اين بار جنگ، اقتصادي يا فرهنگي نيست، بلكه اين بار جنگ در ابعاد اقتصادي و با ريشه سياسي است.

وي ادامه داد: جنگ با ايجاد تحريم‌ اقتصادي و به قول خودشان فلج كننده براي فشار به مردم بود تا بين مردم و حاكميت فاصله ايجاد كنند و از اين شكاف بتوانند بهره جويند. اما آن‌ها از گذشته عبرت نگرفته‌اند. با وجود اينكه بسياري رشادت‌ها و از خود گذشتگي‌ها را از مردم ايران ديده‌اند، اما باز هم در تلاش هستند.

مهرعليزاده خاطرنشان كرد: اين مردم پيرو امام علي (ع) هستند كه حاضر بود آنچه در تعلق دنيوي است را در نصف روز بدهد، اما تن به ذلت ندهد، حال چنين ملتي چگونه حاضر خواهد شد تن به ذلت بدهد؟

وي تأكيد كرد: انسان خوشي‌ها را دوست دارد، اما در آزادگي نه در ذلت، ايراني‌ها هم خوشي را دوست دارند، اما نه به قيمت ذلت؛ در زمان حمله صدام، دشمن فكر مي‌كرد ظرف چهار روز به تهران مي‌رسد، اما نه تنها اين يك باور نادرست بود، بلكه امروز نيز پس از گذشت ۴۰ سال، توانمندي ما بيشتر شده است.

استاندار اصفهان گفت: ترامپ امروز در كاخ سفيد در ظاهر حكومت مي‌كند و عربده مي‌كشد كه در اين سال به مردم ايران فشار مي‌آورد و اين فشارها نظام جمهوري اسلامي را مختل مي‌كند، اما اعلام مي‌كنيم سرتاسر ايران در مقابل اين فشارها ايستاده است.

مهرعليزاده با بيان اينكه فردا در رسانه‌ها در خصوص طرح جديد آب نيز سخن خواهد گفت، افزود: همچنان كه آيت‌الله طباطبايي نژاد نيز فرمودند، اميدوارم با تدابير شهردار اصفهان سال آينده جايگاهي براي حضور مردم در مراسم رژه تعبيه شود و من پيش‌تر از ايشان اين موضوع را خواستار شدم.

منبع:ايسنا