شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : فرايندبرگزاري مناقصه مطالعات مديريت جامع پسماندتاخيري۶ماهه دارد
سه شنبه، 27 شهریور 1397 - 07:25 کد خبر:57404
شهردارآنلاين: رئيس كميته محيط زيست شوراي شهر با استناد به قانون شوراها، از شهرداري خواست ضمن تسريع در مناقصه انجام مطالعات مديريت پسماند، گزارشي از دلايل تاخير در انجام اين مطالعات را به شورا ارسال كند.


سيدآرش حسيني ميلاني صبح امروز در هشتاد و هفتمين جلسه صحن علني شوراي شهر تهران ضمن عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام عزاداري امام حسين (ع) گفت: من حادثه تلخي كه در جاده نظنز – كاشان رخ داد و موجب تصادف يك دستگاه اتوبوس و يك تانكر انتقال سوخت شد و تا اين لحظه منجر به فوت ۱۹ نفر از هم‌وطنان‌مان شده است را تسليت عرض مي‌كنم و اميدواريم مسئولان امر در زمينه حفظ ايمني اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد اين گونه حوادث تلخ در كشور نباشيم.

وي با تشكر از سازمان بوستان‌ها و شهرداري تهران اظهار داشت: اقدامات كنترلي براي مقابله با سفيدبالك‌ها به صورت جدي از سال ۹۴ شروع شده و مقابله و كنترل اين پديده درازمدت است. مقابله با اين پديده بايد با پيگيري مستمر انجام شود و بودجه لازم در اين باره تخصيص پيدا كند.

اين عضو شوراي شهر تهران با بيان اينكه براساس آمار ارائه شده، حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد جمعيت اين حشره نسبت به سال گذشته كاهش يافته است، تصريح كرد: حركت علمي و كارشناسي در اين زمينه بسيار مهم است. موسسه تحقيقات گياه‌پزشكي در اين زمينه نظارت داشته و بسيار مهم است تا در ساير فعاليت‌هاي شهري رويكرد استفاده از مجامع علمي را مدنظر داشته باشيم.

حسيني ميلاني ادامه داد: البته كميته محيط زيست و كميسيون سلامت نيز به صورت مرتب اين مسئله را مورد پيگيري قرار داده است و نماينده كميته در جلسات سازمان بوستان‌ها به صورت منظم شركت و به كميته گزارش مي‌داده است.

وي در ادامه در تذكري به معاونت خدمات شهري شهرداري تهران و مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران در خصوص تأخير در شروع مطالعات جامع مديريت پسماند خاطرنشان كرد: تهيه طرح جامع مديريت پسماند براي كلانشهر تهران از جمله تكاليف عقب‌افتاده‌اي است كه انجام آن مطابق با قانون پسماند و ضرورت‌هاي امروز، مورد پيگيري شوراي پنجم بوده است.

رئيس كميته محيط زيست با بيان اينكه متاسفانه با وجود اختصاص بودجه مناسب براي اين مطالعات در سال گذشته، فرايند برگزاري مناقصه اين طرح، تأخيري شش ماهه دارد، ابراز داشت: با استناد به بند دو ماده ۷۱ قانون شوراها، از شهرداري تهران مي‌خواهم ضمن تسريع در انجام امور، گزارشي از دلايل تاخير در انجام اين مطالعات مهم را به شورا ارسال كند.

منبع:مهر