شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : تذكردرسانسورميرلوحي درگزارش يكساله عملكردشورا
یکشنبه، 25 شهریور 1397 - 07:14 کد خبر:57305
شهردارآنلاين: رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر تهران نسبت به سانسور يادداشت خود در گزارش عملكرد يكساله شورا توسط محمود ميرلوحي تذكر داد و از رئيس شورا درخواست كرد مانع اين گونه رفتارها شود.


محمد عليخاني در جلسه علني روز يكشنبه شوراي شهر تهران در نطق پيش از دستور به سانسور يادداشت خود در گزارش عملكرد يكساله شورا  اشاره كرد و گفت: از رئيس شورا  انتظار دارم براي عدم تكرار اين اتفاقات، مانع اين كار مي شدند.  در ادامه مشروح نطق عليخاني را مي خوانيد:

نطق پيش از دستور محمد عليخاني

با عرض سلام و درود خدمت همكاران عزيز، خبرنگاران پرتلاش در شورا و حضار محترم. همچنين عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام سوگواري سرور آزادگان جهان امام حسين (ع) مطلبي را به اختصار بيان مي كنم.

اولاً از احضار همكار عزيزمان جناب آقاي ميرلوحي به دليل انجام مصاحبه و اظهار نظر در چارچوب انجام وظايف نظارتي و قانوني خويش ابزار تأسف مي كنم. در ثاني گلايه شديد خودم را به خاطر كم لطفي ايشان در سانسور يادداشت اينجانب در گزارش عملكرد كميسيون عمران و حمل و نقل كه در مجموعه اي اخيراً چاپ شده است اعلام مي كنم. تفكر همه ما مبتني بر آزادي بيان و انديشه شكل گرفته و مغاير با حذف و سانسور است ما كه به ديگران به خاطر حذف و سانسور انتقاد مي كنيم نبايد كاري انجام دهيم كه بگويند اگر كار دست خود اينها باشد از همه بدتر عمل مي كنند، البته از جناب آقاي مهندس هاشمي هم گلايه دارم كه با وجود اطلاع از موضوع چرا اجازه چنين اقدامي را داده اند... د.

جناب آقاي هاشمي! شما كه هر بلايي سرتان بياورند صدايتان در نمي آيد اما انتظار دارم به خاطر جلوگيري از تضييع حقوق ديگران با اينگونه موضوعات جدي تر برخورد نماييد.

در اينجا متن كامل و بدون سانسور يادداشت مذكور را قرائت مي كنم تا دوستان خودشان قضاوت كنند آيا سانسور اين يادداشت درست بوده است يا خير!؟

شوراي پنجم؛ از گونه اي ديگر

دوره پنجم شوراي اسلامي شهر تهران-ري و تجريش را مي توان شورايي از گونه ديگر دانست چرا كه پس از گذشت چهار دوره شوراي اسلامي ليست واحد اميد شهر تهران با حضور حماسي مردم با اقبال عمومي روبرو شده و شورايي از گونه ديگر شكل گرفت. از همان آغاز؛ تفاهم و همدلي جهت ايجاد شهري براي زندگي در انديشه اعضاي محترم آن متبلور بود.

از وظايف اساسي شوراي اسلامي شهر تهران، ري و تجريش مي توان به انتخاب شهردار، تصويب طرح ها و لوايح و بودجه سالانه شهرداري و همچنين نظارت بر عملكرد مديريت شهري اشاره كرد. هر يك از اعضاي شوراهاي اسلامي مي توانند در تمامي مسائل مرتبط، اظهار نظر، تذكر و يا ايراد سوال نمايند. از سوي ديگر با وجود كميسيون هاي تخصصي، تمركز هر يك از اعضاء در حوزه مربوطه بيشتر خواهد بود و در كميسيون ها مسائل و مشكلات با ديد كارشناسانه تري مورد بررسي قرار مي گيرد.

* كميسيون عمران و حمل و نقل، مستقيماً در دو حوزه تخصصي يعني معاونت هاي فني و عمراني و حمل و نقل نظارت و راهبري دارد. در حوزه فني و عمراني همواره با معاونين پيشين و فعلي در اين حوزه آقايان؛ مهندس عليرضا جاويد، دكتر پيروز حناچي و همچنين آقاي مهندس ايرج معزي، تعامل بسيار سازنده و موثري برقرار نموده است و امور مربوط به گونه اي مناسب در حال انجام مي باشد و چشم انداز روشني از تعاملات متقابل بين اين معاونت و كميسيون متصور است.

اما در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك

در اين معاونت تاكنون آقايان دكتر مازيار حسيني و دكتر محسن پورسيد آقايي مشغول به فعاليت بوده اند. در زمان آقاي حسيني به عنوان معاون، سطح تعامل با كميسيون قابل قبول بود. اما متأسفانه هم اكنون و در زمان آقاي پور سيدآقايي با توجه به نگاه و تفكر خاص ايشان برخي موانع و مسائل عديده اي صورت پذيرفته است. ترافيك و حمل و نقل كلان شهر تهران حوزه اي تخصصي و تعاملي است ولي بي توجهي به ايده هاي كارشناسي مشكلات بسياري فراهم آورده كه به اختصار به برخي از اين موارد مي پردازيم.

* عدم تحقق حتي يك ريال درآمد از محل پيش بيني بودجه پارك حاشيه اي

در بودجه سال ۹۷ مبلغ ۹۵۰ ميليارد تومان درآمد اجراي پارك حاشيه اي برآورد گرديده است ولي تاكنون پس از گذشت حدود ۴ ماه از سال كه مي بايست رقمي حدود ۳۵۰ ميليارد تومان محقق مي شد، متأسفانه از اين ناحيه خسارت اين چنين متوجه كسب درآمدهاي شهري شده است.

* كاهش درآمد طرح ترافيك و نارضايتي اقشار مختلف

در موضوع طرح ترافيك به علت ارائه داده هاي نادرست مبني بر آماده بودن زيرساخت هاي لازم، درآمد پيش بيني شده تا پايان دوره بيش از ۴۷۰ ميليارد تومان در بودجه سال ۹۷ مصوب شده است. ولي متأسفانه تاكنون حدود ۴۰ ميليارد تومان تا زمان تهيه اين گزارش تحقق يافته است و در صورت ادامه اين روند پيش بيني مي شود تنها ۵۰ درصد بودجه مصوب از اين محل محقق شود. اين گونه خسارت ها به درآمد شهري در حقيقت اتلاف منابع درآمدي كلان شهر تهران و شهروندان تهراني است.

* عدم پذيرش نظارت كميسيون و پاسخگو نبودن

عدم تعامل معاول محترم حمل ونقل شهرداري تهران تنها منحصر به كميسيون تخصصي نمي شود و متأسفانه اين عدم تعامل در همكاري هاي ميان بخشي نيز تأثيرات منفي بسياري گذاشته است. عدم همكاري با راهنمايي و رانندگي به طور مثال باعث گرديد تا سطح  كنترل رفت و آمد در محدوده ترافيك كاهش يافته و در ميزان اعمال قانون و جريمه رانندگان متخلف كاهش چشمگيري مشاهده گردد.

راهكار رفع اين مشكلات تنها در سايه عمل به مصوبات قانوني، پاسخگو بودن و تعامل با تمامي دستگاه ها به خصوص پذيرش نظارت شورا امكانپذير خواهد بود.

در مجموع مي توان مهمترين دستاوردهاي كميسيون را شامل موارد ذيل  دانست: پيگيري تحقق مصوبه سال ۱۳۹۵ شوراي اقتصاد جهت خريد ۶۳۰ واگن براي متروي تهران و رسيدن آن به عقد قرارداد، تهيه و تدوين سياست ها و برنامه هاي كميسيون عمران و حمل ونقل (۱۳۹۶-۱۴۰۰)، پايش و اصلاح آمارهاي مربوط به حمل و نقل عمومي شهر تهران، نظارت و پيگيري مستمر عملكرد شهرداري و رسيدگي به پيشنهادات شهروندان، كارشناسي  و ارائه پيشنهاد مربوط به ساماندهي پارك حاشيه اي شهر تهران و پيش بيني درآمد حدود ۱۰۰۰ ميليارد آن به عنوان يكي از درآمدهاي پايدار مديريت شهري و تصويب آن در بودجه سال ۱۳۹۷، تصويب نرخ تردد در محدوده طرح ترافيك سال ۹۷، بازنگري در محاسبه و تصويب نرخ كرايه تاكسي در سال ۹۷، تصويب، بازنگري در محاسبه و تصويب نرخ كرايه اتوبوس در سال ۹۷، بازنگري در محاسبه و تصويب نرخ بليت مترو در سال ۹۷، پيگيري ايمن سازي خط هفت مترو به منظور رفع خطرات احتمالي، پيگيري بازآفريني و رونق مجدد پياده راه ۱۷ شهريور و ميدان امام حسين (ع)، پيگيري طرح تعيين تكليف گره هاي ترافيكي، پيگيري تدوين پيوست ترافيكي براي پروژه هاي بزرگ تجاري، پيگيري در خصوص تدوين و ارائه لايحه ايمني و حمل و نقل دانش آموزان از طرف شهرداري، پيگيري در خصوص تدوين و ارائه لايحه طرح جامع حمل و نقل و ترافيك و طرح جامع حمل و نقل ريلي.

منبع:مهر