شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پلمب دفترسازمان منطقه آزادارس درتبريز
یکشنبه، 25 شهریور 1397 - 03:25 کد خبر:57281
شهردارآنلاين: دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبريز توسط شهرداري تبريز پلمب شد.


 دفتر منطقه آزاد ارس واقع در چايكنار نرسيده به ميدان صاحب‌الامر به استناد به بند ۲۴ ماده ۵۵ و تبصره ۳ ماده ۱۰۰ قانون شهرداري‌ها توسط شهرداري منطقه ۱۰ تبريز لاك مهر شده است.

مدير املاك منطقه آزاد ارس در اين رابطه به ايسنا گفت: دفتر تبريز سازمان منطقه آزاد ارس در خانه ثقةالاسلام واقع شده كه اين خانه تاريخي در زمان رياست آقاي نجفي خريداري و مرمت شده است، همچنين بر اساس اعلام شهرداري و ميراث فرهنگي، اين خانه تاريخي بايد با «كاربري فرهنگي» مورد استفاده قرار گيرد كه ما هم در اين راستا كالاهاي فرهنگي همچون صنايع دستي در اين ساختمان قرار داده بوديم.

رسول داشاد ادامه داد: باتوجه به ادعايي مبني بر اينكه از اين ساختمان به عنوان مركز تجاري و فروش صنايع‌دستي استفاده مي‌شود، كالاهاي فرهنگي را از آن ساختمان خارج كرديم و دفتر تبريز تنها در برخي موارد براي برگزاري جلسات فرهنگي مورد استقاده قرار مي‌گرفت كه اين بار هم مدعي شدند كاربري اين ساختمان به اداري تغيير يافته و در كميسيون ماده ۱۰۰ شهرداري، جريمه‌ي حدود يك ميليارد و ۲۰۰ ميليون توماني براي سازمان منطقه آزاد ارس تصويب شد.

وي ادامه داد: بعد از شكايت سازمان منطقه آزاد ارس، شعبه ۲۴ ديوان عدالت رأي كميسيون ماده ۱۰۰ را نقض كرد، اما شهرداري بار ديگر بدون دعوت از مسئولان ارس، رأي اوليه را تأييد كرد؛ اين در حاليست كه طبق قانون شهرداري بايد با مدنظر قرار دادن حكم ديوان عدالت در رأي خود تجديد نظر مي‌كرد.

داشاد تصريح كرد: رأي شهرداري به دفتر مركزي منطقه آزاد واقع در جلفا ابلاغ نشده است و ما موضوع را به شهردار تبريز و استاندار آذربايجان شرقي اعلام كرده‌ايم.

وي مطرح كرد: اكنون تمامي نيروهاي دفتر تبريز به دفتر مركزي واقع در منطقه آزاد ارس منتقل شدند.

منبع:ايسنا