شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : موافقت با ترخيص خودروهاي متوقف در گمرك
سه شنبه، 20 شهریور 1397 - 03:15 کد خبر:57085
شهردارآنلاين: رييس انجمن واردكنندگان خودرو از موافقت دولت با ترخيص خودروهاي متوقف در گمرك خبر داد.


كوروش مرشدسلوك اظهار كرد: از ابتداي تير ماه با مصوبه دولت واردات بيش از ۱۴۰۰ قلم كالا از جمله خودرو ممنوع شد.

وي با بيان اينكه به دنبال ممنوع شدن واردات، از آن زمان تاكنون از ترخيص خودروهاي وارد شده به گمرك جلوگيري شد، خاطرنشان كرد: در اين رابطه اخيرا طرحي به دولت ارائه شد كه براساس آن خودروهايي كه پول آنها پرداخت شده و وارد گمرك شده‌اند ترخيص شود.

رييس انجمن واردكنندگان خودرو ادامه داد: براساس جديدترين اخبار به دست آمده دولت با ترخيص خودروهاي متوقف در گمرك موافقت كرده است كه اميدواريم دستورالعمل مربوطه هرچه زودتر به دستگاه‌هاي ذي‌ربط ابلاغ و اجرايي شود.

وي افزود: در اين شرايط اميدواريم در قدم بعدي دولت با واردات خودروهايي كه پيش از ممنوع شدن واردات، ثبت سفارش شده و پول آنها نيز پرداخت شده است اما به دليل ممنوعيت واردات وارد كشور نشده‌اند نيز موافقت كند.

مرشدسلوك با بيان اينكه تعداد قابل توجهي خودرو در انبار توليدكنندگان خارجي و همچنين در بندر جبل‌علي امارات دپو شده است، تصريح كرد: با توجه به آنكه از يك سو پول اين خودروها به خودروسازان خارجي پرداخت شده و از سوي ديگر اين خودروها به صورت پيش‌فروش به خريداران داخلي واگذار شده است اميدواريم با واردات و ترخيص اين خودروها نيز موافقت شود.

وي خاطرنشان كرد: موافقت دولت با واردات خودروهاي متوقف در گمرك و همچنين موافقت با ورود باقي خودروهاي ثبت‌سفارش و خريداري شده تاثير مثبتي بر بازار خودروهاي وارداتي داشته و باعث تعديل نرخ‌هاي فعلي در بازار خواهد شد.

منبع:ايسنا