شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : جزئيات وام 50 ميليوني دانش آموزي
دوشنبه، 29 مرداد 1397 - 03:17 کد خبر:56173
شهردارآنلاين: مديركل دفتر آموزش‌هاي كاردانش وزارت آموزش و پرورش جزئيات ارائه وام دانش آموزي از سوي صندوق كارآفريني اميد را تشريح كرد.


مصطفي آذركيش درباره روند ارائه وام كارآفريني به دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان هنرستان‌ها، اظهار كرد: براي اولين بار بخش دانش‌آموزي به اساسنامه صندوق كارآفريني اميد كه در فروردين ماه سال جاري در هيئت وزيران به تصويب رسيد اضافه شد.

وي افزود: اين مصوبه يكي از اقدامات در راستاي حمايت از فارغ التحصيلان هنرستان‌هاست. قبلا در اساسنامه صندوق، بخش تسهيلات دانش‌آموزي وجود نداشت، اما اكنون با اضافه شدن اين بند به اساسنامه و تمهيد مقررات لازم،  شرايطي بوجود آمده است كه منجر به حمايت از كسب و كار دانش‌آموزي شده است.

مدير كل دفتر آموزش‌هاي كاردانش آموزش و پرورش با بيان اينكه اكنون هر كدام از دانش‌آموزان طرح كارآفريني داشته باشند، صندوق كارآفريني اميد تا بيش از 50 ميليون تومان تسهيلات در اختيار آنها مي‌گذارد، گفت: در مجموع هر كسي كه طرح و ايده‌اي داشته باشد كه منجر به توليد موثر شود تا 50 ميليون و حتي در مواردي گزارش شده امكان ارائه وام تا 100 ميليون تومان هم براي آنها وجود دارد.

آذركيش ادامه داد: علاوه بر اين صندوق اميد به برگزيدگان مسابقات كشوري و جشنواره‌ها نيز تسهيلاتي مي‌دهد كه براي نفرات اول تا سوم به ترتيب 10، هشت و شش ميليون تومان است.

وي در ادامه از توسعه مركز رشد كارآفريني در خراسان رضوي خبر داد و گفت: فعاليت دفاتر همكاري‌هاي كاردانش در  دو استان پايلوت شده بود كه با اعلام آمادگي وزارت صنعت و شركت شهرك‌هاي صنعتي در آينده در تمام استان‌ها، دفتر همكاري‌هاي كاردانش خواهيم داشت.

مديركل دفتر آموزش‌هاي كاردانش وزارت آموزش و پرورش تاكيد كرد: اتفاقات خوبي در جريان است كه كمك مي‌كند عرضه و تقاضا در آموزش متعادل شده، كيفيت آموزش‌ رشد و ضريب اشتغال افزايش يابد.

منبع:ايسنا