شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : شهرداري از فساد رنج مي‌برد
دوشنبه، 7 خرداد 1397 - 05:33 کد خبر:52568
شهردارآنلاين: حجت‌الله ميرزايي با اشاره به روند تهيه برنامه سوم توسعه با بيان اينكه تهران تاب مقاومت بالايي دارد، در پاسخ به اين سوال كه باوجود جريان‌هايي مخالف و فساد گسترده در شهرداري چطور مي‌خواهد برنامه سوم را اجرايي كند، گفت: نمي‌توانيم صبر كنيم كه هر وقت در كل كشور رويه‌هاي اصلاحي ايجاد شد ما هم به دنبال اصلاح برويم.


 برنامه‌هاي عملياتي پنج ساله توسعه شهرداري تهران در دوره سوم شورا به تصويب رسيد و قرار شد شهرداري‌ها هر پنج سال برنامه‌اي عملياتي تهيه و پس از تصويب شورا آن را به اجرا دربياورند. تا امروز دو برنامه توسعه؛ توسط شهرداري تهيه و اجرا شده است.به گفته مديران شهري جديد، اين دو برنامه آرمانگرايانه و دور از اصول برنامه‌ريزي تهيه شده و فقط 30 درصد از برنامه دوم اجرايي شده است. از قرار معلوم اين برنامه نتوانسته به اهداف و چشم‌انداز خود پايبند باشد. در حال حاضر معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري تهران در حال تهيه سومين برنامه پنج ساله توسعه شهرداري تهران است و مدعي‌ست اين‌بار برنامه‌‌اي علمي، تحقق‌پذير و با مشاركت مردم تهيه خواهد كرد كه فساد نهادينه شده در شهردار را كاهش خواهد داد.اين برنامه در شرايطي تهيه مي‌شود كه شهرداري در يكي از پيچيده‌ترين وضعيت‌هاي مالي خود قرار دارد. ۵۲ هزار ميليارد تومان بدهي و بيش از ۶۸ هزار نيروي انساني در شرايطي كه تحريم‌هاي جديد در راه است، برنامه‌ريزي براي پايتخت را سخت‌تر كرده است. شهرداري تهران از فساد و نبود اعتماد عمومي رنج مي‌برد و نابرابري اجتماعي و اقتصادي به چهره غالب پايتخت تبديل شده است. از سوي ديگر منافع فردي برخي افراد همواره برنامه‌هاي شهرداري را به سمت و سويي خاص برده است. شهرداري چطور مي‌خواهد در برنامه جديد با اين جريانات مبارزه كند؟ حجت‌الله ميرزايي (معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري و امور شوراهاي شهرداري) در گفتگوي پيش‌رو از شرايط و برنامه‌هاي تهران در ماه‌هاي آتي سخن مي‌گويد.

 اميد شما به تحقق‌پذيري برنامه سوم توسعه آن‌هم در شرايطي كه شهر تهران مدام تحت تاثير تصميمات سياسي دستخوش تغيير مي‌شود، چقدر است؟ به قول خودتان اقتصاد تهران سنتي–كلنگي است، چطور مي‌توانيم يك برنامه علمي را در بستر چنين اقتصادي اجرايي كنيم؟

يكي از هنرهاي برنامه‌ريزي اين است كه برنامه انعطاف لازم را در برابر شوك‌هاي خارجي و داخلي داشته باشد٬ نبايد برنامه‌اي با سناريوي خيالبافانه و آ‌رمانگرايانه تنظيم كرد. با اين حال اقتصاد تهران و ماليه شهرداري به ساخت و ساز وابستگي زياد دارد. از اين رو در حال بررسي آثار سياست‌هاي دولت، نوسانات نرخ ارز و تحولات خارجي و تغييرات در نظام بانكي در ساخت و ساز هستيم. برنامه بايد از قابليت انعطاف، انطباق و تعديل برخوردار باشد. برنامه بايد داراي يك سيستم پايش قدرتمند باشد تا در صورت لزوم بتواند باتوجه به شرايط تغيير كند. هيچ برنامه‌اي نبايد آنقدر آرمانگرايانه نوشته شود كه با تغييرات شرايط موجود نتواند خود را تطبيق دهد. حداقل آنكه بايد به مديران شهري الزام كند كه چه كارهايي را نبايد انجام دهد، اگر همين كار را هم انجام دهيم، موفقيتي كسب كرده‌ايم.پس از خروج آمريكا از برجام و وضع احتمالي تحريم‌هاي جديد برخي كالاهاي اساسي در شهرداري ازجمله تجهيزات مترو، واگن‌هاي قطار، دوربين‌ها كه وارداتي هستند، تحت تاثير نوسانات نرخ ارز و تبادلات قرار خواهد گرفت؛ در نتيجه بايد منتظر تغيير باشيم

درحال حاضر باتوجه به خروج آمريكا از برجام و وضع احتمالي تحريم‌هاي جديد بعيد به نظر مي‌رسد دولت به تعهدات مالي خود به شهرداري پايبند باشد. با توجه به شرايط مالي, ضمانت اجراي  برنامه چيست؟

كلان‌شهرها سرپل‌هاي اصلي ارتباطي كشور با اقتصادهاي بين‌المللي هستند و تهران از اين جهت نقش برتري دارد. تهران پايتخت سياسي، اقتصادي، فناوري و صنعتي كشور محسوب مي‌شود به همين جهت نقش تهران در برقراري ارتباطات فناوري و مالي در سطوح بين المللي اهميت فراوان دارد و بيشترين تاثير و تاثر را نظام اقتصادي كشور از طريق شهر تهران دريافت خواهد كرد. به همان اندازه كه سهم تهران در اقتصاد فعاليت‌هاي پژوهشي و ... بيشتر است تاثيرپذيري آن نيز از تحولات مثبت و منفي بين المللي افزايش مي‌يابد. اما به دليل قدرتمند بودن اقتصاد تهران قدرت تاب‌آوري‌اش در برابر شوك‌ها و تغييرات دروني و بيروني بيشتر است. هم شهر تهران و هم شهرداري از تعاملات بين المللي بسيار متاثر هستند. ۳۵ تا ۴۰ درصد صنعت كشور در شهر تهران است. دفتر مركزي همه بانك‌ها و موسسات مالي بورس اصلي كشور در اين شهر مستقر است و تاثيراتي كه تحولات بين‌المللي در كشور دارد بر تهران بيشتر است. شهرداري هم در يكسري فعاليت‌ها به واردات كالاهاي خارجي وابسته است، در اين موارد بايد منتظر تغيير باشيم. براي مثال تجهيزات مترو، واگن‌هاي قطار، دوربين‌ها، وارداتي بوده و تحت تاثير نوسانات نرخ ارز و تبادلات قرار خواهد گرفت. سيستم‌هاي ذخيره‌سازي اطلاعات، هوشمندسازي و راهوري، تجهيزات پدافند غيرعامل، مديريت بحران، تجهيزاتي كه به افزايش ايمني كمك مي‌كنند و ... تاثيرپذيري بيشتري دارند. طبيعي است كه شهرداري و ساير سازمان‌هايي كه در اداره شهر تهران موثرند بايد براي كاهش شوك‌ها و پيامد خروج آ‌مريكا از برجام و تحريم‌هاي احتمالي كه در شش و نه ماه آينده اعلام مي‌شود، آسيب‌پذيري را به حداقل رسانده و تدارك لازم را ببينند.

به نظرتان چگونه مي‌توان اين شوك ارزي را كاهش داد؟

 تا قبل از آنكه همه راه‌هاي ورودي بسته شود مي‌توان تعدادي از كالاهاي ضروري را خريداري كرد، تجهيزاتي كه فكر مي‌كنيم در آينده با محروميت روبرو باشند.شهرداري اگر هم بخواهد شهرفروشي كند، ديگر كسي خريدار نيست. اگر امروز آقاي قاليباف هم بود نمي‌توانست روند گذشته را ادامه دهد، چون تقاضايي براي ساخت و ساز وجود ندارد.

شهرداري كه منبع درآمد پايدار ندارد، باتوجه به هزينه‌ها، بدهي‌ها و مشكلات اقتصادي و تحريم‌هاي احتمالي،  چگونه مي‌توانيد منبع درآمد جايگزيني براي شهرفروشي پيدا كند؟

نبايد اينقدر بدبينانه نگاه كرد. خروج آمريكا از برجام، همه چيز را زير رو نمي‌كند. پروژه‌هاي ‌شهري اصولا كوچك مقياس هستند و تنوع سرمايه‌گذار هم زياد است. اگرچه اين تحريم‌ها محدوديت‌ ايجاد كرده و هزينه و زمان اجرا پروژه‌هاي را افزايش مي‌دهد، اما به صورت كامل اين امكان براي ما از بين نمي‌برد.شهرداري اگر هم بخواهد شهرفروشي كند، ديگر كسي خريدار نيست. اگر امروز آقاي قاليباف هم بود نمي‌توانست روند گذشته را ادامه دهد، چون تقاضايي براي ساخت و ساز وجود ندارد. ۵۰۰ هزار خانه خالي وجود دارد و درخواست براي ساخت و ساز به شدت كاهش پيدا كرده است. تعداد پروانه‌هاي صادر شده به ۵۰هزار پروانه در سال رسيده است، درحاليكه در دوره‌هاي رونق اين عدد به ۲۴۰ هزار هم مي‌رسيد، يعني درخواستي وجود ندارد. فروش تراكم كه متوقف نشده فقط آقاي نجفي فروش تراكم خارج از طرح تفصيلي و بي‌ضابطه  را با بخشنامه متوقف كرد. اگر ده سال گذشته اين اصل را رعايت مي‌كرديم اين ميزان ساختمان بلند مرتبه در منطقه ۲۲ نداشتيم.

مي‌خواهيد چطور تهران را اداره كنيد؟ عوارض را افزايش مي‌دهيد؟

قاعدتاً سهم عوارض با رعايت عدالت بايد افزايش پيدا كند. همچنين بايد دامنه تنوع خدمات و كالاهاي كه شهرداري مي‌فروشد، سهم كمك‌هاي دولت،فاينانس و مشاركت را افزايش دهيم.

آيا زندگي را براي ثروتمندان در تهران سخت‌تر مي كنيد؟

من از اين تعبير استفاده نمي‌كنم، ولي افراد متناسب با توان مالي و بهر‌ه‌منديشان از خدمات شهري بايد سهم بيشتري در پرداخت عوارض شهر داشته باشند. اين امر بايد از طريق مجلس و شوراي شهر تبديل به قانون شود. برخي از اين قوانين به مصوبه مجلس نياز دارد، براي اينكه به آفت نقض توسط ديوان عدالت اداري گرفتار نشود.

پس شما در حال بازنگري برنامه هستيد؟

برنامه هنوز در مرحله تدوين پيش‌نويس است و در مرحله تدوين نهايي در شهرداري و شورا تعديل‌هاي نهايي اتفاق خواهد افتاد. تعهدمان به شورا پايان تيرماه است و تلاش مي‌كنيم به زمان تعيين شده برسيم. درست است كه اين تعهد زماني براي ما اهميت دارد اما تلاش بيشتر ما روي رسيدن به وفاق حداكثري است و اگر اين امر موجب افزايش زمان آماده‌سازي شود، زير بار مساله خواهيم رفت.

پنج گروه اصلي مشاركت‌كننده در برنامه را شناسايي كرده‌ايم. مديران و كارشناسان شهرداري، اعضا و مشاوران شوراي شهرع دستگاه‌هاي اجرايي استان تهران، برخي دستگاه‌هاي اجرايي سطح ملي، خبرگان شهري، جامعه مدني، تشكل‌ها، سازمان‌هاي متشكل اقتصادي و اجتماعي؛ مشاركت‌كنندگان اصلي براي تهيه برنامه هستند. سه گروه ناظر،  شامل زنان، جوانان و رسانه‌ها به عنوان ناظران اصلي در كميسيون‌ها دعوت مي‌شوند.

 جايگاه مردم عادي كجاست؟

مردم در قالب جامعه مدني و سه گروه ناظر در تهيه برنامه مشاركت دارند.

آيا فكر مي‌كنيد جامعه مدني ايران به واقع نماينده همه ساكنان شهر تهران هستند؟

 درست است كه ما نهادهاي مدني متشكل و قدرتمند نداريم، اما ديدگاه‌هاي اصلي مردم را در نظرسنجي پرسيديم و از تشكل‌هاي سازمان يافته مثل انجمن صنفي روزنامه‌نگاران، تشكل زنان و معلولين به عنوان گروه ذي‌نفع دعوت كرديم.

به نظرتان نظرسنجي كافي است آنهم در شرايطي مردم حتي نمي‌دانند تهران برنامه‌اي تحت اين عنوان وجود دارد؟

امكان بيشتر از اين براي ما وجود نداشت، اولا به علت محدوديت زماني و دوم آنكه سازمان‌ها و نهادهاي فعال محدودند. ما ديدگاه شهروندان را از طريق نظرسنجي‌هاي گسترده‌اي كه انجام شده در برنامه لحاظ كرده‌ايم، اين نظرسنجي‌ها كاملا معتبر است. همين كه مسائل تهران به يك باور جمعي تبديل شده و همه مسائل تهران را به ترتيب حمل و نقل و ترافيك، آلودگي هوا، ناامني در برابر حوادث احتمالي، نابرابري شهري مي‌دانند. ما اين اولويت‌ها را از نظرسنجي شهروندان به دست آورديم و نظرات مردم آنقدر اهميت داشته كه به دستور كار اول برنامه تبديل شده است. از همان آغاز كار، به دستور آقاي نجفي، ديدگاه‌هاي شهروندان به دستور كار اصلي برنامه سوم تبديل شد.

هر آنچه در شهرداري به عنوان تراكنش مالي يا فعاليت تاثيرگذار وجود دارد، بايد شفاف شود و اين شامل معاملات، خريد، فروش، استخدام ها، انتصابات، صدور مجوز، واگذاري اموال، واگذاي اختيارات مي‌شود

شما بارها به وجود فساد سيستماتيك در شهرداري تهران اشاره كرديد، آيا اين فساد سيستماتيك مانع تحقق برنامه نمي‌شود؟

خود فساد يكي از موضوعات اساسي برنامه است و تلاش مي‌كنيم در قالب يك سند مقابله با فساد، شفافيت حداكثري و بهبود حكمراني فساد را كاهش دهيم. قصد داريم تمام مجاري فساد را شناسايي و براي مسدود كردنشان برنامه‌ريزي كنيم. بارها گفتيم كه اولين راه؛ شفافيت است. هر آنچه در شهرداري به عنوان تراكنش مالي يا فعاليت تاثيرگذار وجود دارد، بايد شفاف شود و اين شامل معاملات، خريد، فروش، استخدام ها، انتصابات، صدور مجوز، واگذاري اموال، واگذاي اختيارات مي‌شود. بخش بعدي رقابت‌پذير كردن فعاليت‌هاست، يعني هيچ انحصاري به جز در موارد مشخصي نبايد وجود داشته و همه فرآيندها بايد به سمت رقابتي شدن حداكثري حركت كنند.مرحله بعد از شفافيت، مرحله سوال، نقد و ارزيابي مردم است. مرحله سوم پاسخگويي مديران شهري نسبت به اين سوالات و نقدهاست و مرحله چهارم اصلاح رويه نادرست است، اين چهار مرحله در برنامه پيش‌بيني خواهد شد. اما بازهم كافي نيست بايد سطح نظارت همگاني هم افزايش يابد چراكه بسياري از مردم كاري با قراردادهاي شهرداري ندارند و به آن سرنمي‌زنند. براي شهروندان عمومي بايد امكان مشاركت براي مقابله با فساد فراهم شود. خطي كه فقط به فساد اختصاص داشته باشد، اين مهمترين ابزاري است كه در كشورهاي مختلف ازجمله چين از آنها استفاده شده است.

 اين پيشنهادات بسيار خوب به نظر مي‌رسد اما چقدر اجرايي‌ست آنهم زماني كه شاهديم جريان‌هايي وجود دارند كه خارج از برنامه يكسري تصميمات مي‌گيرند؛ براي مثال  ساخت پل صدر و ساخت و ساز در منطقه 22 در هيچ‌كدام از برنامه‌ها و اسناد پيش‌بيني نشده بود! چطور مي‌توانيد با اين شرايط قول اجراي اين برنامه را بدهيد؟ هرقدر هم كه علمي باشد، جريانات قدرت براساس منافع گروه خاصي تصميمات سرنوشت‌سازي براي تهران مي‌گيرند؟

 بايد تصميم بگيريم اين برنامه‌ها را به رويه‌هاي برگشت‌ناپذير تبديل كنيم، همچنان كه در گذشته سامانه‌هاي ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شكايات و درخواست خدمات خاص راه‌اندازي و ماندگار شدند.نمي‌توانيم صبر كنيم كه هر وقت در كل كشور رويه‌هاي اصلاحي ايجاد شد ما هم به دنبال اصلاح برويم. برعكس ما رويه‌هاي اصلاحي را آغاز مي‌كنيم شايد دولت هم ياد گرفت و اين روند به دولت و بقيه كلان‌شهرها تسري پيدا كرد.

منظور اين است كه افرادي براساس منافعشان زير بار اجراي برنامه نمي‌روند.

ببينيد هيچ اتفاق خوبي و رويه اصلاحي يك شبه اتفاق نمي‌افتد‌، در همه جاي دنيا اين روند بسيار كند و تدريجي بوده است و نيازمند يك رفتار مدني بلندمدت است. مهم آن است كه شهردار و شوراي شهر در راستاي برنامه سوم اصرار، ابرام و پيگيري كنند و كوتاه نيايند. همچنان كه شهرداري و شوراي شهر با يكديگر روي راه‌اندازي سامانه شفافيت تاكيد كردند و قرار شد معاملات شفاف منتشر شوند. اين روند مرحله به مرحله بايد ادامه يافته و كم‌كم تبديل به يك مطالبه عمومي شود و ديگر برگشت‌پذير نخواهد بود. اما قرار نيست يكي دو ساله فساد را ريشه‌كن كنيم.شهرداري‌ها به عنوان نهادي محلي دو ويژگي اصلي دارند اول آنكه برخلاف دولت، امكان پيگيري و اجراي برنامه‌هاي اصلاحي با مديريت متمركزتر وجود دارد، دوم اينكه توانايي پاسخگويي دارند. نمي‌توانيم صبر كنيم كه هر وقت در كل كشور رويه‌هاي اصلاحي ايجاد شد ما هم به دنبال اصلاح برويم. برعكس ما رويه‌هاي اصلاحي را آغاز مي‌كنيم شايد دولت هم ياد گرفت و اين روند به دولت و بقيه كلان‌شهرها تسري پيدا كرد. در حال حاضر كلانشهرها در كشور چنان قدرتمند هستند كه اگر بتوانيم در سطح كلانشهرها اين طرح را اجرا و سطح فساد را كاهش دهيم، بُرد بزرگي را انجام داديم. پس اولا اين يك فرآيند تدريجي بوده و دوم آنكه بايد به عنوان يك روند تكثيرشونده و خودزاينده به آن نگاه كرد.

شما اعلام كرديد كه در برنامه سوم براي اولين بار استان البرز و شهرستان‌هاي اطراف را مدنظر قرار مي‌دهيد نكته مهم اين است يكسري شهرها خوابگاهي در اطراف تهران داريم و بخش عمده نيروي كار روزانه تهران در آنجا ساكن هستند و هر روز براي كار به سطح شهر مي‌آيند آيا اين ارتباط در برنامه ديده شده است؟ اين شهرستان‌ها اصولا سرشار از آسيب‌هاي اجتماعي هستند و سهمي از ثروت و خدمات تهران ندارند, چطور مي‌خواهيد آنها را در برنامه خود لحاظ كنيد؟ از سوي ديگر كم آبي منجر به مهاجرت روستائيان به حاشيه تهران شده و كلوني‌هاي زاغه‌نشيني در حال تشكيل است. جايگاه اين افراد در برنامه شما كجاست؟

مهم اين است كه تحولات مناطق پيراموني را رصد كنيم و سرريزهاي آن را در داخل تهران ببينيم. يكي از نكات اصلي كه در برنامه خود به عنوان كانديد شهرداري ذكر كردم همين بود. در گذشته مي‌خواستيم مسائل تهران را درون تهران حل كنيم و اين خطاي بزرگي بود. قدم اول ديدن هر آن چيزي است كه از مناطق پيراموني به صورت سرريز به تهران ريخته مي‌شود و تهران را تحت تاثير قرار مي‌دهد و در قدم دوم بايد براي كاهش آسيب‌هاي ناشي از آن تلاش كنيم. به دليل نبود شبكه فعال حمل‌و‌نقل عمومي بين‌شهري روزانه ۶۰۰ الي ۷۰۰ هزار خودرو به تهران سرريز شده و ترافيك و آلودگي شديد را به شهر تحميل مي‌كند. شايد نتوانيم از ورود اين جريان جمعيتي جلوگيري كنيم اما جريان رفت و آمد خودرويي قابل مديريت است. از سوي ديگر اين جمعيت بايد در هزينه‌هايي كه به تهران تحميل مي‌كنند، درقالب عوارض يا روش‌هاي كنترل كننده ديگر مشاركت داشته باشند. براي مثال مي‌توان از محل خودروهايي كه وارد تهران مي‌شوند براي حمل‌و‌نقل ريلي بين شهري استفاده كرد. در تحليل روندهاي تهران فقط نبايد به مناطق ۲۲ گانه توجه كنيم. بايد رشد جمعيت ميزان ساخت و ساز و چنين شاخص‌هاي و تاثيرشان بر تهران را مدنظر قرار دهيم. موضوع برنامه‌ريزي بايد از شهر تهران به مجموعه شهري تهران تعميم پيدا كند.

 شما روي نياز به زمان براي تغيير تاكيد كرديد. آيا واقعا زماني باقي مانده؟ برخي روزانه ۵ ساعت در راه هستند تا از شهرستان‌هاي اطراف براي كار به تهران بيايند و خطوط مترو توانايي جابه‌جايي آن‌ها را ندارد. در نتيجه شاهد افزايش فشار و تنش‌هاي روحي روي مردم هستيم كه مي‌تواند تبعات جدي به دنبال داشته باشد. 

اگر زودتر از اين شروع كرده بوديم امروز وضع‌مان بهتر بود. اگر امروز شروع كنيم فردا وضع‌مان بهتر مي‌شود. زماني كه مرحوم هاشمي روي توسعه مترو پيگير بود، عده‌اي از كارشناسان مي‌گفتند مترو از مد افتاده است. يكي از اتفاقات خوبي كه افتاد انتصاب آقاي محسن هاشمي در مترو بود كه توسعه آن سرعت يافت. وقتي مترو راه افتاد همه متوجه شديم كه اگر چه دير راه افتاد اما يك نياز غيرقابل اجتناب بود. اما هر زماني كه هم راه افتاد كمك بزرگي به كاهش حجم ترافيك و بهبود رفت و آمد در شهر تهران كرد.

يك ديدگاه قدرتمند ضدتهران در ميان برخي از مديران كشور و نمايندگان مجلس وجود دارد. تصور مي كنند كه تهران حق بقيه كشور را خورده است و اگر مي‌خواهيم از مهاجرت جلوگيري كنيم ديگر نبايد به تهران بپردازيم

چرا همه چيز اينقدر در كشور طول مي‌كشد؟

به هر حال ما يك كشور در حال توسعه هستيم و حجم منابع دولتي محدود است. اگر بخواهد منابع را از طريق فاينانس و سرمايه‌گذاري بدست بياورد با محدوديت‌هاي ديگري مواجه مي‌شود. وزارت راه و شهرسازي سال‌هاست دنبال برنامه‌ خود براي توسعه حمل و نقل بين شهري است، اما تشريفات قانوني و بوروكراسي اداراي طول كشيده است. اما امروز ديگر به يك ضرورت جدي اجتناب ناپذير تبديل شده است و نبايد بيشتر از اين طول بكشد.

منابع به شدت محدود است، فراموش نكنيد كه از اواخر دوره آقاي احمدي‌نژاد قيمت نفت به شدت سقوط كرد و با شرايط ركود ظرفيت‌هاي مالياتي براي جبران كاهش نداشتيم. نكته بعدي اين است كه يك ديدگاه قدرتمند ضدتهران در ميان برخي از مديران كشور و سطح نمايندگان مجلس وجود دارد. تصور مي‌كنند كه تهران حق بقيه كشور را خورده است و اگر مي‌خواهيم از مهاجرت جلوگيري كنيم ديگر نبايد به تهران بپردازيم. اما بسياري از اقداماتي كه امروز در دستور كار قرار دارد نجات تهران از يك موقعيت هولناك است. امروز تهران پايتخت اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي كشور ماست و آيينه تمام نمايي عملكرد مديريت ما در كشور را نشان مي‌دهد. البته من اين را قبول دارم كه سرمايه‌گذاري جديد در تهران جاذبه‌هايش را بيشتر مي‌كند، اما واقعيت اين است كه اگر اين سرمايه‌گذاري صورت نگيرد تهران در آستانه يك اتفاق هولناك قرار خواهد گرفت.بسياري از پروژه‌هايي كه در تهران اجرا مي‌شود امكان اجرايش توسط بخش خصوصي وجود دارد. اما پروژه‌هاي كه در روستاها و شهرهاي كوچك است جذابيتي براي سرمايه گذار خصوص ندارد و نيازمندي كمك دولتي است. اين برنامه‌ريزي دولت است كه چگونه منابع را عادلانه تقسيم كند. اميدواريم و تلاش مي‌كنيم تا پايان برنامه نابرابري شهري كاهش پيدا كرده باشد و برخي از محلات آسيب ديده كه در معرض آسيب‌ها هستند، وضعيت‌شان بهبود پيدا كند.

تهيه برنامه سوم از زمان آقاي نجفي آغاز شد، شهردار جديد چه ديدگاهي در مورد برنامه دارد؟

در جلسات عمومي نزديكي خوبي بين ديدگاه‌هاي ايشان  با برنامه ديديم. ايشان چند اولويت اصلي دارند كه به اولويت‌هاي برنامه نزديك است و اين شانس برنامه سوم است كه خواست شهروندان و شهردار جديد اين چنين منطبق است.

منبع: ايلنا