شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : استفاده از ظرفيت ريلي براي توسعه حمل و نقل شهري
شنبه، 5 خرداد 1397 - 09:58 کد خبر:52494
شهردارآنلاين: شهردار اهواز گفت: در جلسه اي با استاندار خوزستان و مجموعه راه آهن، مقرر شد تا براي حمل و نقل عمومي درون شهري مسافران از ظرفيت ريلي استفاده شود.


منصور كتانباف پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي ترافيك استان خوزستان كه در استانداري خوزستان برگزار شد، در خصوص اجراي طرح جاده ساحلي شرقي اهواز حد فاصل پل سوم تا منطقه زرگان اظهار كرد: پيمانكار از سال ۹۰ اجراي قطعه اول اين طرح به طول ۱۳.۶ كيلومتر را شروع كرده و همچنان مشغول به كار است.

وي با بيان اينكه قطعه دوم طرح به طول ۵.۶ كيلومتر در حال آماده سازي است، بيان كرد: در نهايت نيز عمليات اجراي قطعه سوم براي ۴.۲ كيليومتر طول درحال انجام است.

كتانباف در خصوص اعتبارات تبصره ۲۳ جرائم راهنمايي و رانندگي گفت: رانندگان به دليل عدم وجود زيرساخت هاي كافي در حوزه درون شهري و برون شهري، توسط راهور جريمه مي شوند؛ مبالغ اين جريمه بايد براي بهسازي زيرساخت ها هزينه شود ولي اين كار صورت نمي گيرد.

كتانباف با بيان اينكه مبلغ اين جريمه سرمايه اي براي بهسازي راه هاي استان است، افزود: از طريق دستگاه هاي قضايي براي واريز اين جريمه كردها پيگيرهستيم ولي چون موضوع دولت است شايد از طريق سازمان برنامه و بودجه و وزارت كشور بتوان حقوق مردم اهواز را احصاء و خدمات بهتري را به شهروندان ارائه دهيم.

شهردار اهواز در خصوص اجراي طرح پاركبان با بيان اينكه طبق مصوبه شوراي ترافيك ناجا بايد تا ۲۰ فروردين طرح پاركبان را اجرا و بر آن نظارت كنند، گفت: شهرداري ضابط قضايي نيست و نمي تواند با جرم هاي از اين دست برخورد كند و و ضابط قضايي ناجا بوده چون اين تخلف مشهود است بايد برخورد كند.

كتانباف خبر داد: در جلسه اي با استاندار خوزستان و مجموعه راه آهن مقرر شد تا براي حمل و نقل عمومي درون شهري مسافران از ظرفيت راه آهن ريلي استفاده شود.

وي ادامه داد: اهواز در شرق و غرب خود از طول مناسب راه آهن با ايستگاه هاي مختلف برخوردار است اما  بايد چند ايستگاه جديد اضافه شود تا براي يك حمل و نقل ايمن از ظرفيت هاي ريلي بهره مند شويم.

كتانباف بيان كرد: مقرر شده تا اداره كل راه آهن جنوب يك ريل باس را براي جابجايي درون شهري در اهواز اختصاص دهد.

منبع:مهر