شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : انتشار اطلاعات تمامي معاملات و مناقصات شهرداري
سه شنبه، 1 خرداد 1397 - 08:10 کد خبر:52322
شهردارآنلاين: رئيس شوراي شهر تهران از بارگذاري اطلاعات تمامي معاملات، مناقصات و مزايده هاي شهرداري در سايت خبر داد.


هاشمي با حضور در جمع خبرنگاران با بيان اينكه امروز جلسه آرامي را گذرانديم، به شوخي گفت: البته مي‌تواند دليل آن روزه داري اعضا باشد كه توصيه كردم در جلسات بعدي نيز اعضا روزه دار باشند تا جلسات آرامي را داشته باشيم.

وي با بيان اينكه در جلسه امروز مصوبه خوبي داشتيم، گفت: طرح الزام شهرداري به ارائه شفاف معاملات در شهر دستاورد خوبي بود كه بر اساس آن مردم از تمام معاملات و مناقصات و مزايده‌ها با خبر مي‌شوند كه اين حرف به تصويب رسيد.

وي در مورد تجمع برخي پيمانكاران در مقابل شوراي شهر گفت: اين تجمع مقابل شهرداري و نه مقابل شورا بوده است و آنها از شورا حمايت مي‌خواهند كه قطعا از آنها حمايت مي‌شود اما خطابشان به شهرداري است.

وي به شوخي گفت: البته مي‌توانيم از شهرداري تقاضا كنيم كه از اينجا برود تا اين سوءتفاهم كه پيمانكاران مقابل شورا تجمع كردند حل شود.

وي با بيان اينكه لايحه نرخ تاكسي براي بررسي بيشتر به شهرداري برگردانده شد، گفت: افزايش 12 درصدي نرخ كرايه اتوبوس در جلسه امروز به تصويب رسيد كه براي تاييد به فرمانداري ارسال مي‌شود.

هاشمي در مورد گزارش خريد و فروش طرح ترافيك نيز گفت: به نظر مي‌رسد اين موضوع كه در فضاي مجازي مطرح شده درست نيست.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه آيا شما كارت شناور داريد، گفت: نه من كارت ندارم.

رييس شوراي شهر تهران همچنين در مورد مطرح شدن خريد و فروش نام ايستگاه‌هاي مترو گفت: در اكثر شهرها در خطوط مترو و حمل و نقل عمومي كه از مكان‌هاي مهم كه بعضا جنبه تجاري دارند نام آن ايستگاه را مي‌توانند به آن شركت تجاري واگذار كنند و در مورد ايستگاه اتمسفر نيز در دوره قبل از مديريت من در مترو اين اتفاق رخ داده است.

منبع:ايسنا