شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : اراده جدي براي آزادسازي سواحل وجود ندارد
سه شنبه، 1 اسفند 1396 - 10:44 کد خبر:48068
شهردارآنلاين: نماينده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين كه اراده جدي در آزاد سازي سواحل مازندران وجود ندارد گفت: محكوم به گردشگري در استان مازندران هستيم.


قاسم احمدي لاشكي با بيان اين‌كه ساحل و دريا جزو انفال بوده و بايد مورد استفاده همگاني قرار گيرد، گفت: مجلس هشتم سازمان عمران توسعه سواحل را طبق قانون راه‌اندازي كرد و در استانداري مازندران مستقر شد تا از فشار عده‌اي ناآگاه بر سواحل پيشگيري شود.
وي با ابراز اين عقيده كه دولت در بخش سواحل كم كاري كرد و نتوانست اساسنامه سواحل را بنويسد كه باعث آسيب‌پذيري آن شده است، تصريح كرد:  سواحل نيازمند طرح و برنامه جامع است تا از غصب و ايجاد شغل‌هاي كاذب در آن جلوگيري و شأن سواحل حفظ شود.

لاشكي افزود: اراده جدي در آزادسازي سواحل مازندران وجود ندارد و اگر از حالت نمايشي كار كردن خارج شويم سواحل يكي از بهترين آورده‌هاي پس از انقلاب براي مردم است.

نماينده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با اشاره به اين كه دولت براي پروژه‌هاي نيمه كاره غرب مازندران بايد سريع‌تر اقدام كند، تصريح كرد: محكوم به رونق گردشگري در استان مازندران هستيم هرچند دو قطب اصلي گردشگري مازندران جنگل و دريا بوده ولي براي اين دو قطب نيز برنامه خوبي تعريف نشده است.

احمدي لاشكي يادآور شد: دولت  بايد استان‌هاي غربي مازندران را تحت عنوان يك استان گردشگري خاص تعريف كند كه آورده اقتصادي بزرگي براي كشور دارد.