شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : دعوت شوراي شهر از اتوبوسرانان اخراج شده/ اخراج رانندگان تنها به دليل پيگيري مشكلاتشان
پنجشنبه، 26 بهمن 1396 - 04:30 کد خبر:47775
شهردارآنلاين: گروهي از رانندگان اتوبوس اخراج شده شركت خصوصي پس از دريافت نكردن مطالبات خود اين بار با پيگيريهاي شهردارآنلاين به سراغ شوراي شهر خواهن رفت تا شايد بتوانند با درميان گذاشتن مشكلات خود و بيخيالي معاونت حمل و نقل ترافيك گامي براي وضع موجود اخراج از سوي پيمانكاران شهرداري بردارند.

چند روزي است كه بازهم تجمع گروهي از اتوبوسرانان شهري تهران در مقابل شركت واحد خبر ساز شده است. اما آنچه كه باعث شده است. اما مشكل اصلي اين افراد كه باعث شده تا چندماه اعتراضشان ادامه داشته باشد چيست ؟

در سال ۸۵ با اجراي سياست‌هاي خصوصي‌سازي در مجموعه شركت واحد، ۱۶ شركت خصوصي‌سازي با مجوز شوراي شهر و هيات وزيران واجد شرايط بهره‌برداري از ناوگان اتوبوس‌هاي شهري شدند. همان زمان اين شركت‌ها با مجوز كارفرماي اصلي، به‌صورت مشروط و در يك بازه زماني ۱۰ ساله، قسمتي از مالكيت اتوبوس‌هاي تحت اختيار خود را به رانندگان منتقل كردند.

 بر اين اساس شركت‌هاي خصوصي بين ۲ تا ۵ دانگ از مالكيت هر دستگاه اتوبوس را به رانندگان طرف قرارداد واگذار كرده‌اند. واگذاري‌ها از سال ۸۵ آغاز و قرار بود در خاتمه يك دوره ۱۰ ساله تمام شود.

 در همين راستا چند وقتي مي‌شود كه شركت‌هاي خصوصي طبق قراردادهاي موجود، انتقال سند مالكيت به رانندگان را آغاز كرده‌اند اما مسئله اينجاست كه برخي رانندگان خواستار انتقال مالكيت تمامي شش دانگ سند اتوبوس هستند و براي همين نسبت به وضع موجود اعتراض دارند.

يكي از اين رانندگان در خصوص اعتراضشان به در واگذاري ها گفت : مشكلات رانندگان مشخص است اول اينكه به ما گفته بودند شما رانندگان كار كنيد، 17 و نيم درصد را بپردازيد، حالا كه زمان عمل به تعهداتشان از ما مي خواهند كه باز هم پول پرداخت كنيم. 

او همچنين گفت: در طي اين ده سال شركت هيچ خدماتي به ما نداده است، مي گويند خودرو در تملك شركت است اما همه مخارج آن تا كنون به عهده خودمان بوده است و تاكنون حتي براي خريد تاير هاي ماشين به كمكي به ما نشده است.

اين راننده گفت: به ما گفته اند كه تخلف صورت گرفته و قرارداد مابين ما و شركت‌هاي تايع درست نيست، سوال اين است كه اگر در اينجا تخلف صورت گرفته است پس چرا كسي به سراغ رييس شركت نمي رود و به سادگي مي گذارند تا تنها به دليل پيگيري گروهي از رانندگان آن ها را اخراج كنند؟

بيمه، نگهداري، تملك خودرو و هزار مشكل ديگر رانندگان 

چندين ماه است كه اعتراض اين رانندگان ادامه دارد تا جايي كه آن ها به منظور بيان نياز هاي خود در مقابل وزارت كشور تجمع كردند در اين خصوص معاون بهره برداري شركت واحد اتوبوسراني در مصاحبه اي گفت: ادعاي تجمع‌كنندگان مبني بر بالا بودن هزينه‌هاي نگهداري بخش خصوصي اتوبوس‌هاي شركت واحد درست است، بيشتر اين اتوبوس‌ها در ظرف مدت ۱۰ سال گذشته به مرز استهلاك رسيده‌اند، براي همين اكنون هزينه‌هاي نگهداري آنها به شدت سنگين شده است.

نوروزي همچنين درخصوص مشكلات بيمه‌اي تجمع‌كنندگان گفت: رانندگان بخش خصوصي مالك بخشي از وسيله حمل و نقل محسوب و در نتيجه كارگر تلقي نمي‌شوند، براي همين بيمه تامين اجتماعي اين كارگران به‌صورت اختياري پرداخت مي‌شود.

او ادامه داد: ممكن است بابت اختياري شدن بيمه تامين اجتماعي رانندگان بخش خصوصي، شرايط شغلي اين افراد دچار تغييراتي شده‌ باشد اما واقعيت اين است كه اين رانندگان مشمول مقررات مربوط به بيمه تامين اجتماعي كاركنان حمل و نقل هستند و براي همين تنها بخشي از حق بيمه‌ را پرداخته و مسئوليت پرداخت مابقي برعهده دولت است. البته در ماه‌هاي گذشته بدحسابي‌هاي دولت؛ مشكلاتي را براي اين رانندگان ايجاد كرده بود خوشبختانه اكنون مدتي است اين مشكل مرتفع شده است.

يكي از رانندگان شاكي در توضيح بيشتر علت شكايت خود توضيح دادند: ما به صورت قانوني دراين باره پيشرفتيم و از طريق شركت اتوبوس راني پيگير شديم اما تا كنون صدايمان به جايي نرسيده است در اين ده سال شركت هر ماه 500 هزار تومان شارژ دريافت كرده است اما در ازاي اين شارژ كمكي به ما نشده،  از طرف ديگر شركت مبالغ زيادي را به عنوان اتوبوس دربستي از شركت واحد دريافت كرده است كه در آن روز اتوبوس رايگان در اختيار مردم قرار مي گيرد ولي هيچ كدام از مبالغ را به رانندگانش پرداخت نكرده است و حالا كه ما هفت راننده در اين خصوص شكايت كرديم به سادگي مارا در ليست سياه قرار مي دهند و ديگر اجازه كار كردن با اتوبوس را نداريم ! در واقع من از شهريور بيكار شده ام و كار ديگري هم نمي توانم انجام دهم و حالا هم با همين چند نفر ديگر هر روز در خاني آباد جمع مي شويم  تا شب شود و به خانه برويم. 

به گفته ي او  امروز به جايي رسيده كه زمان اسقاط اتوبوس ها رسيده است اما هنوز هم ما سهم خود را نداريم در صورتي كه ما 13 شهريور 96 به سازمان بازرسي رفتيم و آن ها شركت را موظف كردند كه حداقل شارژ هاي اضافه اي كه گرفتند را با ما حساب كنند اما هنوز خبري نشده است. اتفاقي كه افتاد چيز ديگري بود ما را به مكاني خواندند و جي پي اس و كارتخوان دستگاهمان را باز كردند اين تنها معني اخراج شدن را داشت.

او ادامه داد: همان زمان بود كه ما متوجه شديم از بين اتوبوس هاي ما دو اتوبوس از ابتدا نبايد در سيستم حمل و نقل مي آمد و ثبت سيستم راهور نشده  است. اما شركت آن را تحويل گرفته و  به دست راننده داده است. 

اين راننده ادامه داد: امروز ما در ليست سياهيم يعني  ديگر نمي توانيم كار كنيم معمولا به اين صورت است كه در چنين شرايطي سازمان شهرداري و دهياري ها بايد طبق ماده 17 قانون كميته تخلفات تشكيل دهد اما ما بدون تشكيل كميته اخراج شديم  تاكنون به همه نهادهاي كشور نامه نوشته ايم اما كسي صداي ما را نشنيده است و حالا تنها جايي كه باقي ماند همان شوراي شهر است.

رييس شركت اتوبوسراني: اختلاف ميان شركت خصوصي و رانندگان است و نه شركت واحد!

رييس شركت اتوبوس‌راني در اين باره در مصاحبه‌هاي اخير خود گفته است: مسئله‌اي كه وجود دارد و محل اختلاف؛ اختلاف ميان شركت اتوبوس‌راني و رانندگان نيست بلكه رابطه حقوقي بين شركت‌ها و رانندگان بوده، ما در نهايت تصميم گرفتيم كه براي حل اين مشكل از نظر كارشناس دادگستري استفاده كنيم و هرتصميمي كه كارشناس دادگستري بگيرد همان را اجرايي كنيم.

 او افزود: اين اتوبوس‌ها به شركت‌هاي حمل و نقل واگذار شده است، نه به خود راننده ها و واگذاري اتوبوس به راننده تخلف بوده است.

دعوت حبيب زاده از رانندگان شاكي

 در نهايت با پيگري هاي شهردار آنلاين، افشين حبيب‌زاده نايب رييس كميسيون حمل و نقل شوراي در جريان مشكل اين رانندگان قرار گرفت و از آنان براي بيان مشكل خود دعوت كرد.