شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مقابله با رانت‌خواري با طرح ترافيك جديد
دوشنبه، 23 بهمن 1396 - 05:10 کد خبر:47665
آرمان - نگين باقري


گرچه هنوز ابهامات طرح ترافيك جديد برطرف نشده است، اما در نهايت چندي پيش سازمان حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران با اعلام تصويب طرح ترافيك جديد در شوراي ترافيك تهران جزئيات تردد براساس اين مصوبه را اعلام كرد. اين در حالي است كه بسياري از متخصصان بر اين باورند اين طرح در پياده‌سازي با چالش‌هاي اساسي رو به رو خواهد بود. محمد سالاري، رئيس كميسيون شهرسازي ومعماري شوراي شهر تهران، درباره طرح ترافيك جديد در گفت و گو با «آرمان» مي‌گويد: براساس طرح ترافيك جديد قرار است كه ميزان سهميه‌هاي اختصاص يافته به اشخاص حقيقي و حقوقي، نهادها و سازمان‌ها كاهش پيدا كند كه قطعا اين مساله در راستاي عدالت‌محوري و جلوگيري از فساد و رانت نقش قابل ملاحظه‌اي دارد.

آيا اجراي طرح ترافيك جديد در روانسازي عمومي ترافيك شهر تاثيرگذار است؟

قرار است طرح جديد ترافيك به شيوه جديد و با تغييراتي نسبت به گذشته اجرا شود. در واقع بحث هسته اصلي شهر و طرح زوج و فرد مطرح است. بنابراين چنين ادعايي كه اجراي اين طرح، ترافيك تهران را تحت تاثير قرار داده و موجب روان شدن مي‌شود نه از جانب شهرداري پايتخت و نه از جانب شوراي اسلامي شهر تهران بيان نشده است. همچنين از آنجايي كه اين طرح در محدوده مشخصي اجرا مي‌شود، در محدوده طرح ترافيك تاثيرگذار خواهد بود. از سوي ديگر، براساس طرح ترافيك جديد قرار است كه ميزان سهميه‌هاي اختصاص يافته به اشخاص حقيقي و حقوقي، نهادها و سازمان‌ها به شدت كاهش يافته و يا حذف شود كه قطعا اين مساله در راستاي عدالت محوري و جلوگيري از فساد و رانت نقش قابل ملاحظه‌اي دارد.

دوباره تاكيد مي‌كنم اينكه ادعا شده اين طرح مي‌تواند در روانسازي ترافيك عمومي شهر تهران تاثير قابل توجهي داشته باشد، در صحن شوراي شهر تهران مطرح نبوده و چنين ادعايي را معاونت حمل و نقل و ترافيك و بقيه مسئولان شهرداري نيز مطرح نكرده‌اند. در واقع بحث روان‌سازي ترافيك در شهر تهران موضوع بسيار پيچيده‌اي است و به راهكارهاي ميان‌مدت و درازمدت نياز دارد. اگر برنامه‌ريزي‌ها درست باشد و اتفاقات خوبي در حوزه توسعه حمل و نقل عمومي بيفتد، مي‌توان به احقاق اين امرنيز اميدوار بود. مديريت شهري در دوره‌هاي گذشته راهكار اصلي براي كاهش ترافيك و روان سازي‌ها را توسعه بزرگراه هاي شهر و معابر تهران مي‌دانست، هرچند توسعه بزرگراه‌ها يك امر اجتناب‌ناپذير است، اما تجربه نشان داده كه اين رويكرد، شهروندان را براي استفاده بيشتر از خودروهاي شخصي تشويق مي‌كند.

بنابراين گسترش شبكه‌ راه‌ها و معابر نه تنها از ميزان ترافيك كم نخواهد كرد، بلكه موجب افزايش گره‌هاي ترافيك نيز مي‌شود. آن چنان كه اين اتفاق در ساير كشورهاي دنيا افتاده و در حل معضل ترافيك موثر نبوده است. اما يكي از مهم ترين راه‌هاي روان‌سازي ترافيك در كلانشهرها توسعه حمل و نقل عمومي است كه مي‌تواند از تردد خودروهاي شخصي در محدوده طرح ترافيك جلوگيري كند. با وجود اين، هنوز توسعه حمل و نقل عمومي به ميزان مطالبات شهروندان اتفاق نيفتاده است.

شما اشاره به اين مطلب داشتيد كه طرح جديد ترافيك مقابل رانت خواري مديريتي مي‌ايستد ...

طي سال‌هاي گذشته هر ساله بر ميزان سهميه آرم‌هاي طرح ترافيك اضافه مي‌شد، اما اين طرح با كاهش قابل توجه سهميه‌هايي كه در گذشته بي حساب و كتاب به افراد مختلف اختصاص مي‌يافت راه هاي رانت و سوء استفاده را مسدود مي‌كند. اساسا طرح ترافيك در محدوده مركزي شهر مبتني بر ايجاد محدوديت براي خودروهايي است كه در آن محدوده تردد مي‌كنند. با وجود اين، افزايش قابل توجه سهميه‌ها باعث شده كه فلسفه اصلي طرح ترافيك تا حد زيادي مخدوش شود و زير سوال برود. از اين رو مديريت جديد شهري تصميم گرفته اين سهميه‌ها را تا حد قابل توجهي كاهش دهد. به رغم اينكه من معتقدم اين طرح بايد بيشتر مورد بررسي محافل كارشناسي و ذينفعان قرار مي‌گرفت وسپس در شوراي شهر مطرح مي‌شد و اين موضوع را چندبار در صحن شورا نيز تذكر دادم، اما باور دارم اساس اين طرح منجر به فسادزدايي و رانت‌زدايي جدي مي‌شود.

ميزان سهولت دسترسي به مناطق مركزي در طرح ترافيك جديد تا چه حدي است؟

طرح ترافيك محدود كننده است، نه اينكه تسهيلات ايجاد كند. طرح ترافيك ساليان سال است كه در پايتخت اجرا مي‌شود. طرح جديد ترافيك نيز در قسمت‌هاي عمده با روش گذشته تطبيق دارد. فقط يكسري تغييرات و اصلاحات در آن ايجاد شده كه اين طرح را داراي مزيت هايي كرده است اولين مزيت طرح جديد ترافيك عدالت اجتماعي است يعني امكان دسترسي همه مردم متناسب با نيازشان به اين محدوده ايجاد شده است. هدف ديگر اين طرح كاهش آلودگي هواست كه در همين راستا يكي از اساسي‌ترين كارها در اين زمينه ايجاد محدوديت براي خودروهاي فرسوده و فاقد معاينه فني و خودروهاي داراي آلايندگي بالا است. همچنين نحوه تعيين عوارض براي ساعات پيك و غيرپيك تردد در محدوده و نيز ساعت ورود و خروج به آن به نحوي انجام شده است كه موجبات هدايت و راهبري سفرها را فراهم كرده است و نهايتا منجر به انضباط ترافيكي و كاهش آلودگي هوا مي شود.

پس در واقع معتقد هستيد كه طرح ترافيك جديد بر مطلوبيت و ارزش املاك در اين مناطق تاثير نخواهند گذاشت؟

بله. بنده فكر نمي‌كنم كه طرح ترافيك جديد تاثير قابل توجهي در قيمت املاك و اراضي محدوده مركزي شهر ايجاد كند.

چندي پيش شما اظهار كرديد كه اگر طرح ترافيك جديد شكست بخورد، مشكلي جدي براي مديريت شهري ايجاد مي‌شود. لطفا به شفافيت اين موضوع بپردازيد.

بنده زمان بررسي مقدمات طرح ترافيك جديد اعلام كردم كه ضرورت دارد ابعاد مختلف اين طرح با توجه به اجراي آن در محدوده مركزي و طرح زوج و فرد توسط كارشناسان و صاحبنظران و ذي نفعان مورد بررسي قرار گيرد، چرا كه در غير اين صورت عدم موفقيت در اجراي اين طرح هزينه‌هايي را براي مديريت شهري خواهد داشت. آن چنان كه پس از بررسي‌هاي متعدد انجام شده تا حد زيادي اين نگراني‌ها رفع شد. اين در حالي است كه امكان دارد پس از اجرا شدن اصلاحاتي هم صورت بگيرد. از اين رو اميدواريم كه اجراي طرح ترافيك جديد تا حد زيادي منجر به حل مشكلات ترافيك و كاهش آلودگي هوا در محدوده مركزي شهر تهران شود.