شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : تاكسي آنلاين اسنپ در قزوين مهر و موم شد
دوشنبه، 2 بهمن 1396 - 08:42 کد خبر:46935
شهردارآنلاين: مديرعامل سازمان تاكسيراني شهرداري قزوين گفت: با شكايت سازمان تاكسيراني و صدور حكم مقام قضايي، دفتر تاكسي آنلاين اسنپ در قزوين مهر و موم شد.


عبدالعلي دربندي زاده افزود: مديريت و نظارت بر حمل و نقل عمومي بار و مسافر در شهرها و حومه بر اساس قانون توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت و ماده 31و 32 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي به عهده سازمان تاكسيراني شهرداري است.
وي ادامه داد:سازمان تاكسيراني طبق اين وظيفه، جلوگيري از فعاليت غيرمجاز دفاتر تاكسي آنلاين را در دستور كار خود قرار داد و شكايتي را تسليم مقام قضايي كرد.
دربندي زاده افزود: با حكم دادستان دفتر تاكسي آنلاين اسنپ كه بدون مجوز و غيرقانوني به جابه جايي مسافر مي پرداخت مهر و موم شد و از فعاليت بازارياب هاي آنهها در شهر نيز جلوگيري به عمل آمد.
دربندي زاده افزود: فرايند راه‌اندازي تاكسي آنلاين توسط شركت هاي حمل و نقل درون شهري تحت نظارت سازمان تاكسيراني در دستور كار قرار دارد و در آينده اي نزديك به شهروندان خدمات ارائه مي‌كند.
وي با بيان اينكه فعاليت غيرقانوني دفاتر تاكسي آنلاين باعث بيكاري و كاهش درآمد شاغلان ناوگان تاكسيراني خواهد شد، از شهروندان خواست از استفاده از اينگونه خودروها خودداري كنند، زيرا در صورت بروز هر گونه تخلفي سازمان تاكسيراني پاسخگو نخواهد بود.
اسنپ، سامانه حمل و نقل مسافر مبتني بر اينترنت است كه در سال هاي اخير به جا به جايي مسافران در استان هاي مختلف از جمله قزوين اقدام مي كرد.