شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : فوريت هاي پزشكي زنجان با 400 نيرو در طرح زمستاني مشاركت دارد
سه شنبه، 21 آذر 1396 - 04:34 کد خبر:45380
شهردارآنلاين: رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان زنجان گفت: اين مركز با 400 نفر از پرسنل خود در طرح امداد زمستاني سال 96 در سطح جاده هاي استان خدمات، ارايه خواهد داد.


دكتر عليرضا زراعتچي روز سه شنبه با اعلام اين خبر افزود: اجراي طرح امداد زمستاني 96 مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي استان زنجان با اعلام آماده باش به 52 پايگاه شهري و جاده اي و اورژانس هوايي زنجان از روز دوشنبه /20 آذر/ آغاز شد.
وي زمان پايان اين طرح زمستاني را 20 اسفند امسال ذكر و اظهار كرد: اجراي اين طرح همزمان با اورژانس كشور آغاز شده است و طي اين مدت تمام پايگاه هاي شهري و جاده اي استان به منظور ارايه خدمات درماني به همشهريان و مسافران در آماده باش كامل خواهند بود.
زراعتچي افزود: تمهيدات لازم در خصوص فراخوان نيروهاي خارج از شيفت براي مقابله با شرايط بحراني مرتبط با برف و سرما نيز صورت گرفته است.
وي تصريح كرد: آمبولانس هاي كمك دار موجود در مراكز پايگاه هاي اورژانس نيز به تجهيزات فني زمستاني ازجمله زنجيرچرخ، ضديخ، وسايل گرمايشي، مجهز شده اند و براي انجام ماموريت در مناطق كوهستاني هستند.
طرح عملياتي ترافيكي زمستاني سال 96 با شركت دستگاه هاي خدمات رسان شامل پليس راه و راهور، مديريت بحران، راه و شهرسازي، شهرداري، هلال احمر، اورژانس، آتشنشاني، امداد خودرو و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي زنجان روز دوشنبه آغاز شد.
اجراي اين طرح با رژه خودرويي پليس راه و راهور و ديگر دستگاه هاي امدادي و خدمات رسان در محوطه ستاد فرماندهي استان واقع در بلوار 22 بهمن و با رمز يا رسول الله آغاز شد و تا 20 اسفند سالجاري نيز ادامه خواهد داشت.
طرح عملياتي ترافيكي به صورت سالانه و با هدف ايمني هرچه بهتر و بيشتر در جاده ها، ايجاد آرامش و رضايتمندي رانندگان و مسافران نوروزي، تسهيل در تردد و استفاده مطلوب و مناسب از امكانات و تجهيزات دراختيار و سفر امن و ايمن، اجرا مي شود. 
استان زنجان پنج هزار و 840 كيلومتر جاده دارد كه 200 كيلومتر آن آزادراه، 113 كيلومتر بزرگراه، 342 كيلومتر راه اصلي و 974 كيلومتر راه فرعي و روستايي است.