شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : ضرب‌الاجل سه ماهه براي تعيين تكليف گره‌هاي ترافيكي پايتخت
پنجشنبه، 16 آذر 1396 - 07:15 کد خبر:45234
شهردارآنلاين: دبير كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران، از تعيين ضرب‌الاجل سه ماهه براي تعيين تكليف گره‌هاي ترافيكي پايتخت خبر داد.


محمدعلي كروني با اشاره به جزئيات جلسه كميسيون عمران با حضور معاون حمل و نقل و ترافيك و پليس راهور تهران گفت: پس از ارجاع طرح شناسايي و برطرف كردن گره‌هاي ترافيكي پايتخت از صحن به كميسيون، با حضور سردار مهماندار (رئيس پليس راهور) و محسن پورسيد آقايي (معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران)، بررسي گره‌هاي ترافيكي كه ليست آن از سوي پليس راهور ارائه شده بود، انجام شد كه معاونت حمل و نقل و ترافيك موافق مصوبه شدن اين موضوع نبود؛ زيرا معتقد بود بررسي گره‌هاي ترافيكي و رفع آنها، بخشي از مأموريت‌هاي اين معاونت است.

وي ادامه داد: اما با توجه به اينكه بررسي تعدادي از اين گره‌هاي ترافيكي مدت‌هاست در دست مطالعه است و تصميم‌گيري در خصوص آن نشده، پيش‌بيني شد معاونت حمل و نقل طي سه ماه به صورت دقيق، اين گره‌هاي ترافيكي را تعيين تكليف كند تا در بودجه ۹۷ پيش‌بيني‌هاي لازم انجام شود.

كروني در پاسخ به اين پرسش كه در جلسه علني معاون حمل و نقل موافق راه‌حل‌هاي پليس براي حل گره‌هاي ترافيكي نبود و معتقد بود برطرف كردن آنها به آساني كه پليس مطرح مي‌كند، نيست گفت: در اين جلسه نيز اختلاف‌نظرهايي وجود داشت؛ پليس دلايل خود را در خصوص برخي از گره‌هاي ترافيكي توضيح داد و معاونت حمل و نقل نيز نظرات خود را بيان كرد. اما براي آنكه مدت زيادي از مطالعات معاونت حمل و نقل در خصوص گره‌هاي ترافيكي مي‌گذرد، قرار بر اين شد طي سي ماه براي برخي از آنها تصميم‌گيري شود.

دبير كميسيون حمل و نقل شوراي شهر اضافه كرد: فرصت سه ماهه در صحن شورا نيز بررسي و در صورت رأي همه اعضا نهايي و مصوب خواهد شد.