شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : پيش‌بيني 2برابر شدن مسافران خط 3 بي آر تي
چهارشنبه، 1 آذر 1396 - 05:58 کد خبر:44612
شهردارآنلاين: مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري مشهد گفت: خط سه بي آر تي در حال حاضر روزانه 80 هزار نفر سفر را در مشهد به عهده دارد كه با ايزوله كردن اين مسير پيش‌بيني مي كنيم آمار سفر در اين خط حدودا به دوبرابر برسد.


علي‌اصغر نيشابوري،با بيان اينكه ايجاد خط سه بي آر تي در سال 93 به تصويب شوراي شهر رسيده است، اظهار كرد: براساس مصوبه شورا بنا شد اين خط به طول 30 كيلومتر از شهر شهيد بسكابادي در انتهاي بلوار حر تا انتهاي الهيه در قاسم آباد را پوشش دهد.
وي به انجام 80هزار سفر روزانه در اين مسير اشاره كرد و گفت: با ايزوله كردن اين مسير پيش بيني مي كنيم كه تعداد مسافران آن به 150هزار نفر در روز برسد.
نيشابوري با اشاره به اجراي ايزوله كردن خط بي آر تي سه در محدوده ميدان توحيد تا حرم مطهر ادامه داد: هنوز اجراي آن به طور كامل صورت نگرفته است. نرده گذاري انجام شده و بحث گذرگاه هاي عابر پياده و ايمن سازي ايستگاه در حال انجام است.
وي با بيان اينكه اين مسير جزء محدوده‌هاي پرتردد شهري است كه ترافيك سنگيني دارد و سبب افزايش زمان سفر مي‌شد، ادامه داد: پرترافيك بودن مسير حرم تا ميدان توحيد سبب مي‌شود كه سرفاصله‌هاي اتوبوس‌ها به طور دقيق رعايت نشود و زمان‌بندي كلا تغيير كند.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري مشهد گفت:  از سال 94 خط سه بي آر تي ايجاد شد و چون اتوبوس‌ها در مسير غيرايزوله تردد مي‌كردند، گاهي شهروندان براي سوار شدن به اتوبوس مجبور بودند 10 دقيقه در ايستگاه منتظر بمانند و گاهي سه اتوبوس با هم به يك ايستگاه مي‌رسيدند.
وي مشكلات سرويس‌دهي اين خط را مربوط به ايزوله نبودن مسير دانست و گفت: اين طرح پيوست فرهنگي و اجتماعي و همچنين پيوست زيست‌محيطي دارد اما چون در جريان ترافيك عادي تردد مي‌كند، گاهي شاهد اين بي‌نظمي بوديم.
نيشابوري با بيان اينكه اولويت ايزوله‌كردن اين مسير با نقاطي است كه حجم ترافيك سنگين‌تري دارد، افزود: در بخش‌هاي الهيه ما ترافيك سنگيني نداريم و اولويت ما نيست.
وي به بحث آلودگي هوا و ضرورت هرچه سريعتر ايزوله‌كردن اين خط براي كاهش بار ترافيك و همچنين كاهش آلودگي هوا اشاره كرد و گفت: در بازديدي كه از مسير اين خط داشتيم، متوجه شديم كه بالاي 80درصد خودروهايي كه در اين مسير تردد مي‌كنند تك‌سرنشين هستند و از 20درصد باقي مانده هم عمدتا با دو‌سرنشين درحال تردد هستند.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري مشهد با اشاره به اينكه هر اتوبوس به طور متوسط  سرنشينان 40 خودرو را در خود جاي مي‌دهد، تردد اتوبوس، آن هم با ظرفيت مسافر بالا را خلاف عدالت اجتماعي دانست و افزود: به اعتقاد ما اين  امر تضييع حقوق كساني است كه از حمل و نقل عمومي استفاده مي‌كنند.
وي همچنين به سهم حمل و نقل عمومي در شهرها براساس قانون برنامه ششم توسعه اشاره كرد و گفت: براساس اين قانون در كلان شهرها، سهم حمل و نقل عمومي از كل ترددها در شهر بايد به 70درصد برسد و سهم اتوبوسراني از آن بايد 45درصد باشد و اين در حالي است كه اتوبوسراني در مشهد تنها 20درصد سهم حمل و نقل عمومي را به خود اختصاص داده است.
نيشابوري با بيان اينكه روزانه در مشهد 6 ميليون نفر سفر انجام مي‌شود، ادامه داد: در مشهد دو هزار و 222 كيلومتر طول خطوط اتوبوسراني داريم كه مقدار كمي از آن به خطوط ويژه و مسيرهاي بي آر تي اختصاص دارد. به همين دليل بايد به سمت افزايش طول خطوط بي آر تي حركت كنيم تا هم در كاهش آلودگي هوا و هم توسعه عدالت اجتماعي نقش داشته باشيم.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني در پايان به اين نكته هم اشاره كرد كه با توسعه اين مسير خط 50 حذف خواهد شد و خطوط 830، 831 و 12 در مسير ايزوله شده تردد خواهند كرد.