شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مقصد محبوب چيني‌ها
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 09:00 کد خبر:37691
شهردارآنلاين: وقتي لين زورو، يك كارآفرين پكني، براي نخستين بار در مورد فرصت‌هاي كسب و كار در شرق ايران چيزهايي شنيد، در اين مورد شك داشت. اما پس از مدتي يك نقشه خريد و شروع به بررسي منطقه به‌عنوان يك بازار بزرگ، بدون توجه به مرزهاي آن كرد. آقاي لين 49 ساله مي‌گويد: «ايران در مركز همه چيز قرار دارد.»


براي چند صد سال، ايران مانند يك قطب تجاري به نظر مي‌رسد كه شرق و غرب را به هم وصل مي‌كرد، كاري كه چين در سال‌هاي آتي با گسترش پروژه «يك كمربند، يك جاده» انجام خواهد داد و تعهد كرده است كه بيش از يك تريليون دلار سرمايه‌گذاري در حوزه زيرساخت در بيش از 60 كشور اروپايي، آسيايي و آفريقايي انجام دهد كه شامل پل‌ها، ريل‌ها، بنادر و انرژي مي‌شود. ايران از نظر تاريخي يك پل ارتباطي استراتژيك در مركز اين طرح‌ها است.

اجزاي شبكه زيرساخت در چين، بايد مانند قطعات يك پازل ژئوپليتيك سر جاي خود قرار بگيرند. در شرق ايران، كارگران چيني اغلب به شدت در حال مدرنيزه كردن مسيرهاي ريلي عمده اين كشور هستند و آن را بهبود مي‌بخشند، پل‌ها را بازسازي مي‌كنند و هدف نهايي آنها وصل كردن تهران به تركمنستان و افغانستان است.كارهاي ديگري نيز در غرب ايران در حال رخ دادن است كه طبق آن خدمه راه‌آهن كار مي‌كنند تا پايتخت اين كشور را به تركيه و در نهايت به اروپا وصل كنند. ساير پروژه‌هاي ريلي نيز تهران و مشهد را به بنادر آب‌هاي عميق در جنوب اين كشور متصل خواهد كرد.

ايران كه در طول سال‌هاي تحريم‌هاي بين‌المللي غرب به دليل برنامه هسته‌اي، به اين كشور وابسته شده بود، اكنون براي به تحقق پيوستن آرزوهاي بزرگ چين، حياتي محسوب مي‌شود. مسيرهاي ديگر به بازار‌هاي غربي كه از طريق روسيه انجام مي‌شود، طولاني‌تر و زمان‌برتر هستند. ضمن اينكه روسيه رقيبي بالقوه براي چين محسوب مي‌شود. به رغم اينكه برخي مقامات ايراني معتقدند انتخاب مسير ايران در مقايسه با روسيه مزاياي سياسي دارد و چيني‌ها به كار كردن با ايراني‌ها تمايل دارند، برخي ديگر نگران اين هستند كه سرمايه‌گذاري كلان مقياس چيني‌ها و حضور فزاينده آنان در اقتصاد ايران، تهران را از قبل بيشتر وابسته به چين كند كه هم اكنون نيز بزرگ‌ترين شريك تجاري اين كشور محسوب مي‌شود. با اين حال تنها جاده‌ها و خطوط ريلي نيست كه ايران از چين مي‌گيرد. ايران در حال تبديل شدن به مقصدي محبوب براي كارآفرينان چيني مانند آقاي لين است.

آقاي لين كارخانه‌هاي خود را بر سر راه چيزي قرار داده است كه مي‌تواند مسير تجاري جديدي باشد: يك خط آهن 575 مايلي (حدود 900 كيلومتر) الكتريكي كه تهران و مشهد را به هم متصل مي‌كند و با وام 5/ 1 ميليارد دلاري از سوي چين تامين مالي مي‌شود. وقتي اين خط‌آهن تكميل شده و به شبكه گسترده‌تر متصل شود، اين خط كارآفريناني مانند آقاي لين را قادر مي‌سازد تا كالاهاي خود را به شمال اروپا، لهستان و روسيه صادر كنند، آن هم با هزينه‌اي كمتر از حال حاضر. آقاي لين انتظار افزايش 50 درصدي درآمدش را دارد و فكر مي‌كند اقتصاد چين و ايران نيز گسترش خواهند يافت.

در صورت تكميل خطوط راه‌آهن، كشش آن به 2 هزار مايل خواهد رسيد و از اورومكي، مركز منطقه غربي ژين‌جيانگ چين تا تهران امتداد خواهد داشت. اگر همه چيز مطابق برنامه پيش برود، اين خط آهن قزاقستان، قرقيزستان، ازبكستان و تركمنستان را نيز به هم متصل خواهد كرد. در آزمايشي در سال 2016، چين و ايران قطاري را از بندر شانگهاي در شرق چين به تهران فرستادند كه تنها 12 روز طول كشيد. اين سفر از طريق دريا 30 روز به طول مي‌انجامد. وقتي خط‌آهن جديد تهران- مشهد در سال 2021 افتتاح شود، انتظار مي‌رود قطارهاي الكتريكي با سرعتي حدود 125 مايل در ساعت در آن بتوانند به كار گرفته شوند