شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : احداث 170 كيلومتر مترو در پايتخت
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1396 - 17:01 کد خبر:34629
شهردارآنلاين: معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، با اشاره به اينكه موضوع اشتعال و بيكاري مهمترين مسئله اي ست كه در كشور با آن رو به رو هستيم، گفت: 90 درصد اعتياد و كارتن خوابي از بي كاري است.


به گزارش شهردار آنلاين، مازيار حسيني در مراسم افتتاح 114 پروژه اجتماعي و فرهنگي، ورزشي،عمراني،حمل و نقل و ترافيك،خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 16، اظهار كرد: موضوع اشتعال و بيكاري مهمترين مسئله اي است كه در كشور با آن رو به رو هستيم.

وي عنوان كرد:90 درصد اعتياد و كارتن خوابي از بيكاري است و بايد كمك كنيم كساني دولت را اداره كنند كه بر اشتغال، توليد و فرمايشات مقام معظم رهبري تاكيد دارند. معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با اشاره به اينكه به فرموده قرآن كريم مومنان دو دسته اند، تصريح كرد: برخي كساني هستند كه مومن و جهادگر اند و بعضي قائدين هستند. نتيجه مجاهدت اين است كه ما امروز در نقطه اي قرار گرفته ايم كه در زماني نه چندان دور با وضعيت كنوني فاصله بسياري داشت.

حسيني با اشاره به اينكه امروز هيچ تفاوتي بين شمال و جنوب شهر تهران نيست، تاكيد كرد: بوستان بانوان منطقه 16 كم نظير است. استخر رو باز اين بوستان در بسياري از مناطق شمالي شهر وجود ندارد. وي با اشاره به پل كابلي جديد در مجاورت پل كابلي جواديه، افزود: دهنه قوسي اين پل يك هنر مهندسي و ذوق معماري است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با تاكيد بر اينكه دكتر قاليباف شهردار خدوم تهران در اين دوره تحول بزرگي را در شهر تهران به وجود آورد، افزود:شهردار تهران هميشه تاكيد داشتند بين جنوب و شمال به جنوب شهر و بين شرق و غرب به شرق شهر تهران توجه داشته باشيد و امروز مي توانيم بگوييم اين اتفاق رخ داده است.

حسيني عنوان كرد: روزي نبود كه در بزرگراه آزادگان تصادف منجر به جرح يا فوت نداشته باشيم. آنجا زماني محل دفن زباله بود و در قسمت هايي از آن تا 18 يا 20 كيلومتر زباله دفن شده بود. اما در كمتر از دو سال اين بزرگراه را به يكي از بزرگراه هاي استاندارد شهر تهران و كشور تبديل كرديم.

وي ادامه داد:كلنگ برخي از پروژه ها را يك رييس جمهور مي زند و افتتاحيه را رييس جمهور بعدي انجام مي دهد و استانداردسازي بزرگراه آزادگان در تهران كم نظير است. معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با اشاره به اينكه امروز شانزدهمين و بزرگترين پارك ترافيك شهر تهران در منطقه 16 افتتاح شد، گفت: اميدواريم اين اقدامات در بحث ترافيك موثر باشد و نظم و فرهنگ ترافيك ارتقا پيدا كند.

حسيني ادامه داد: اطمينان دارم هر كودك و دانش آموزي كه در اين پارك ها آموزش مي بيند،آموزش ها در ذهنش ماندگار مي شود. وي با توجه به اينكه تمامي پارك هاي ترافيك در تابستان پذيراي شهروندان هستند، افزود:باز هم بر دوچرخه سواري تاكيد مي كنم. اجداد ما از دوچرخه به عنوان وسيله حمل و نقل استفاده مي كردند و امروز در كشورهاي پيشرفته براي سلامتي از دوچرخه استفاده مي كنند.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، اتفاقات رخ داده در مترو را انقلاب دانست و گفت:سال 84 فقط 89 كيلومتر مترو داشتيم. امروز 170 كيلومتر مترو داريم . خط 6 مترو با 20 ايستگاه دولت آباد را به حرم حضرت عبدالعظيم حسني وصل مي كند و خط 7 مترو با طولي بيش از 22 كيلومتر و حداقل 7 ايستگاه ميدان بسيج را به ميدان صنعت متصل مي كند.
به گفته حسيني خط 8 مترو با 35 كيلومتر طول شهر آفتاب را به فرودگاه بين المللي امام خميني وصل مي كند. ايستگاه فرودگاه امام خميني معماري اي فاخر دارد كه آبروي ملي را به همراه مي آورد.